AMOLED olmayan Samsung telefon önerisi

DeSeRT_TR

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar daha önce Oppo Reno 5 Lite almıştım, ekranı amoledmiş. Kısa sürede ekranda hayalet ekran ( ghosting ) oluştu. Bunu satıp üstüne biraz daha katıp Samsung Edge ekran telefon alasım var fakat ekranı AMOLED olmasın. Önerdiğiniz 5000 - 7000 bandında ekranı AMOLED olmayan, hayalet ekran sorunu olmayan Samsung telefon var mı? Linkler ile önerilerinizi bekliyorum.

Yok mu önerisi olan yaw ? 😕

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar daha önce Oppo Reno 5 Lite almıştım, ekranı amoledmiş. Kısa sürede ekranda hayalet ekran ( ghosting ) oluştu. Bunu satıp üstüne biraz daha katıp Samsung Edge ekran telefon alasım var fakat ekranı AMOLED olmasın. Önerdiğiniz 5000 - 7000 bandında ekranı AMOLED olmayan, hayalet ekran sorunu olmayan Samsung telefon var mı? Linkler ile önerilerinizi bekliyorum.

Yok mu önerisi olan ya? 😕

Eğer sıfır istiyorsan M23.
Her AMOLED ekranda da yanık oluşacak diye birşey yok. Eğer kronik bir sorun değilse tabii.

Kronik filan değil. Elimde A5 2016 var, onda bu durum varken 2.5 senedir aktif olarak kullandığım A30 da yok. Babamın 2 senedir kullandığı Note 20 cihazda da yok.

Edge erkanlarda AMOLED olmayan yok.
Amoledlerde çok oluyormuş dostum. TFT, LCD ve IPS ekran öneriyorlar.

Amoled yanığını her telefonda görmeniz mümkün değil şans eseri denk gelmiştir ayriyeten amoled ekranların canlılığını hiçbir ıps telefon veremez tercihiniz amoled ekrandan yana olsun.Telefonumun ekranı amoled olmasına rağmen hiç bu tarz sorunla karşılaşmadım şahsen.

Son düzenleme:
Amoled yanığını her telefonda görmeniz mümkün değil şans eseri denk gelmiştir ayriyeten amoled ekranların canlılığını hiçbir ıps telefon veremez tercihiniz amoled ekrandan yana olsun.Birçok telefonumun ekranı amoled olmasına rağmen hiç bu tarz sorunla karşılaşmadım şahsen.
Benim şansıma işte. Dikkatli kullanmama rağmen oldu. Sakınan göze çöp battı. Ekran zarar görmesin diye gittim 75 liraya nano kırılmaz cam aldım fakat sorun içerden oldu. 😕

Benim şansıma işte. Dikkatli kullanmama rağmen oldu. Sakınan göz çöp battı. Ekran zarar görmesin diye gittim 75 liraya nano kırılmaz cam aldım fakat sorun içerden oldu. 😕
Hocam geçmiş olsun öncelikle fakat bilmenizi isterim ki amoled ekranlar daha maaliyetli ıps ekranlara göre ayrıca telefonun parlaklığı da amoled yanığına etki eden bir durum kullandığınız cihazda yüksek parlaklıkta ve sabit görüntüde tutuyorsanız zamanla amoled yanığı ile karşılaşmanız olası bir durum buna istisnaden siyah tonları amoled ekranından daha iyi görüntüleyebilirsiniz contrast oranları ıps ekranlara nazaran çok daha iyi.Eklemek istediğim bir durum daha var nano cam kullanmayın temperli camı tercih edin şahsen temperli camlar daha çok güven veriyor.

Geri
Yukarı