AMOLED telefon ışık altında renk cümbüşü oluyor

efeekaya

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. AMOLED ekranlı telefon kullanıyorum. İlk defa AMOLED kullandığım için bazı endişelerim de oluyor.

Bunu telefonla karanlık bir odada ışık açıkken fark ettim. Odanın lambası açıkken ve telefonun ekranı kapalıyken böyle renk cümbüşü oluyor. Tıpkı CD'lerin güneş altında çıkardığı renk gibi. Telefonda bir sıkıntı yok ama bu tuhafıma gitti. IPS LCD telefonu tuttuğumda öyle bir renk çıkmıyor. Bu durum normal mi?

Aydınlatırsanız sevinirim. İyi sosyaller.

Ekran için koruyucu cam kullanıyorum. Ondan mı kaynaklanıyordur ? Herhangi bir sorun yaratır mı ?
Ekran koruyucu film falan kullanıyormusunuz. Bu sorun bunlardan kaynaklanıyor genelde çünkü. Eski kullandığım koruyucuyu bu yüzden değiştirmiştim.

Son düzenleme:
Kaliteli bi ekran koruyucu alırsınız düzelir. Işığın kırılmasına sebep oluyor bu yüzden öyle görüyorsunuz.
Şuan böyle kullansam sorun olur mu ? Sonuçta ekranı bu da koruyor. Sanırım esneklik sağlayan nano maddesi vs. sebebiyle bu ışık prizması oluyor. Dik 90 derece ışıkta sadece belli oluyor ve normalde pek göze çarpmıyor çok fazla.

Niye bir sorun olsun sadece ışığın kırılmasına sebep oluyor. Rahatsız ediyorsa değiştirin. Herhangi bir sorun teşkil etmez.

Yeni konular

Geri
Yukarı