AMOLED vs IPS vs LCD panelli telefon

SoloFantasma

Hectopat
Herkese selamlar arkadaşlar, yurt dışından bir telefon getirteceğim fakat birkaç noktada kararsız kaldım yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Getirtmeyi düşündüğüm ve arada kaldığım iki telefon şöyle;
Redmi Note 8 Pro ve Xiaomi Mi 9 aralarındaki AMOLED - IPS LCD farkı nedeni ile arada kaldım ikisi de çok hoşuma giden telefonlar fakat hangisinin daha uzun ömürlü olacağından emin değilim.
Alacağım telefon ile en az 3 sene geçirmeyi düşünüyorum ve bu süreçte hayal kırıklığına uğramak istemiyorum bu yüzden sizlerden tavsiye alma gereği duydum.
Birinin orta diğerinin ise yüksek seviye bir telefon olduğunu biliyorum fakat 1 haftalık araştırmam sonucunda dış görünüş ve özellikleri itibariyle bu iki cihaz arasında kaldım. Mi 9 almam halinde pixel burn ile karşılaşmadan ne kadar süre kullanabilirim, pixel burn illa olacak diye bir şey var mıdır?
Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mobilde çok oyun oynayan birisi değilim. Genelde doğa yürüyüşlerinde fotoğraf ve video kaydı yapmayı seviyorum. Telefonu film, youtube ve dediğim gibi video / fotoğraf için kullanacağım.

Eğer telefonu dikkatsiz veya istemeden de olsa kazara zarara uğratıyorsanız Redmi Note 8 Pro daha iyi bir tercih olacaktır. Mi 9T ekran kırılmasında 900 ila 1100 TL arası masraf çıkartıyor çünkü. Ben olsam tabii ki Mi 9T tercih ederdim ama bu ekran değişim olayı insana baya koyuyor.

Eğer telefonu dikkatsiz veya istemeden de olsa kazara zarara uğratıyorsanız Redmi Note 8 Pro daha iyi bir tercih olacaktır. Mi 9T ekran kırılmasında 900 ila 1100 TL arası masraf çıkartıyor çünkü. Ben olsam tabii ki Mi 9T tercih ederdim ama bu ekran değişim olayı insana baya koyuyor.
Dikkatli bir kullanıcıyım fakat ne kadar dikkatli olsamda dediğiniz gibi kazalar olabiliyor. İyi bir kılıf ile beraber Mİ 9'u tercih edeceğim sanırım, teşekkürler.
Ekran ışığını otomatik hatta gördüğünüz sürece en düşükte kullanırsanız olma olasılığı azalır.
Buna dikkat edeceğim, teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı