AMOLED yanığı ne kadar parlaklıkta olur?

Hank J Wimbleton

Hectopat
Şu Allah'ın belasi AMOLED yanigindan korktuğum icin hep dusuk parlaklikta kullanıyorum telefonu. Ortanin biraz ustunde falan kullansam sıkıntı olur mu?

Telefon modeli ne? Bazı cihazlarda olma ihtimali daha düşük oluyor. Açıkçası IPS LCD kullanıyorum kafam rahat. Ama parlaklığı düşük kalıyor benimkisinin. Otomatik parlaklıkta kullan yeter. Zaten parlaklığı yeterli olacağı için çok açmayacaktır parlaklığı.

Telefon modeli ne? Bazı cihazlarda olma ihtimali daha düşük oluyor. Açıkçası IPS LCD kullanıyorum kafam rahat. Ama parlaklığı düşük kalıyor benimkisinin. Otomatik parlaklıkta kullan yeter. Zaten parlaklığı yeterli olacağı için çok açmayacaktor parlaklığı.
Nadirde olsa bazı IPS panellerinde de yanıklar oluşabiliyormuş. Örneğin Xiaomi IPS panellerinden en kötüsünü kullanıyor diye bişey okumuştum miui sitesinde Note serisi için.

Nadirde olsa bazı IPS panellerinde de yanıklar oluşabiliyormuş. Örneğin Xiaomi IPS panellerinden en kötüsünü kullanıyor diye bir şey okumuştum MIUI sitesinde Note serisi için.

Açıkçası benim Xiaomi değil cihaz. POCO. Ama seri olarak Note 10 Pro 5G diye geçiyor benim cihaz. Ama yine güzel ekranı var. Ama güneş ışığında ekran gözükmüyor gibi bir şey.

Açıkçası benim Xiaomi değil cihaz. POCO. Ama seri olarak Note 10 Pro 5G diye geçiyor benim cihaz. Ama yine güzel ekranı var. Ama güneş ışığında ekran gözükmüyor gibi bir şey.
Sıkıntı olacağını sanmıyorum. IPS benim de çok sevdiğim bir ekran türü bence daha doğal renkler veriyor Amoled'e göre. Fakat parlaklık derecesi azsa güneşte zulüm yaşatıyor.

@Hank J Wimbleton samsun ekranları genelde sağlam olur. Ki yanık olsa bile senin yüzünden olmadığı için garanti kapsamına girer muhtemelen. Ama ben arkadaşlarımda falan hiç AMOLED yanığı ile karşılaşmadım. Açıkçası 7 senelik A3 telefonumun AMOLED'inde bile yanık olmadı. Samsung bu konuda güvenilir.

Sıkıntı olacağını sanmıyorum. IPS benim de çok sevdiğim bir ekran türü bence daha doğal renkler veriyor AMOLED'e göre. Fakat parlaklık derecesi azsa güneşte zulüm yaşatıyor.

Tek sıkıntısı güç tüketimi. Telefon ısınmıyor. Sadece ekranı ısınıyor. Telefon cayır cayır yanarken bile işlemci 38 derece civarlarında hep. Ekran çok fena ısınıyor. Şarjın %80 tükettiğini bile gördüm.
A serisi için dikkatli olmakta fayda var. AMOLED yanıkları en çok a serisinde görülüyor. Otomatik parlaklıkta kullanın, duvar kağıdı olarak siyah ekran koyun.

Allah Allah bende olmadı hiç AMOLED yanığı. Emin misin A serisinde olduğuna?

Geri
Yukarı