Ampul patlayan oda nasıl ışıklandırılır?

ddr1

Hectopat
Yer
İstanbul
Arkadaşlar gece lambası ampulünü odaya takınca patladı. Ama bu sefer sadece lamba değil, üstündeki aparat da patladı. Yani başka bir ampul taksak o da yanmıyor. Çok mutsuzum, yasak da var. Dışarıda elektrikçiler kapalı. Odamı nasıl ışıklandırabilirim?
Gece lambam var ama priz dolu. Priz genişletmesi aparatı da PC yi yakabilir.
Şu an sadece PC ışığı ile idare ediyorum.

Mum yakabilirsin birkaç tane.
OOO ayin time :D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şaka bir yana şu anki vaziyette mum tek şansa benziyor.
Elinde şerit led gibi bir şey varsa onu 9Vpile bağlamayı deneyebilirsin ama yeterli gücü verir mi bilmem (kısa bir uzunlukta işe yaramıştı (yaklaşık 30cm)
En iyisi tamir ettirin.

9V pil dediğim şu.
9480737194034.jpg

Telefon flaşı olabilir.
OOO ayin time :D.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şaka bir yana şu anki vaziyette mum tek şansa benziyor.
Elinde şerit led gibi bir şey varsa onu 9Vpile bağlamayı deneyebilirsin ama yeterli gücü verir mi bilmem (kısa bir uzunlukta işe yaramıştı (yaklaşık 30cm)
En iyisi tamir ettirin.

9V pil dediğim şu.
9480737194034.jpg
9V Pille led fener bile yakarsınız hocam. :D

Öyle değil. Kökten çözüm. Aa ben buldum bir fikir. Priz dolu olduğundan telefon ve tabletimi PC'ye takıyorum şarj olsun diye. Şarjdayken telefondan fener açıp tutacakla sabitleyeceğim.
Uzun vadede batarya ömrünü kısaltan bir uygulama olur bu. Bir gün mum yakarsınız, sonraki gün elektrikçi getirtip yaptırırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı