An itibarıyla dolar 7.49!

@Thermes Çok basit bir kafayla fark edilebilecek bir mevzuya çok yanlış bakmışsın. Bir kuru başka bir kurla dengeleyemezsin, sadece değersizleştirirsin. Senin dediğin devlet 190.000₺'lik arabayı 500.000₺'e satıyorsa bunu Doları dengelemek için yapmıyor. Dolar sadece ve sadece ülkeye dolar girmesiyle düşer, sıcak para dediğimiz. Sıcak para nasıl gelir dersen yabancı yatırımcının parasını çekmen lazım, turist gelmesi lazım kısacası Dolar'ın kullanılması lazım. Ama gel gelelim şu an en rahatlatacak yöntem olan yabancı yatırımcı seçeneğini rafa kaldıralım çünkü imkansız. Ben olsam ben de yatırmam paramı bu ülkeye. Bar açarsın, sözde İstanbul dünyanın göz bebeği Ramazan'da 2-3 bağnaz gelip mekanını darmaduman eder, zarara girersin. Dükkan açarsın, vatandaş "Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur" misali senin ürünün ne kadar kaliteli olursa olsun yandaki Ahmet Abi'den alır, sırf sohbet vs. olsun diye. Bu meseleler sizin düşündüğünüz gibi olmuyor. Her şey Berat Albayrak'ın suçu değil, evet gerçekten yönetim anlayışları çok yanlış ama adama %100 suç bağlamak hatadır.

@Thermes çok basit bir kafayla fark edilebilecek bir mevzuya çok yanlış bakmışsın. Bir kuru başka bir kurla dengeleyemezsin, sadece değersizleştirirsin. Senin dediğin devlet 190.000₺'lik arabayı 500.000₺'e satıyorsa bunu doları dengelemek için yapmıyor. Dolar sadece ve sadece ülkeye dolar girmesiyle düşer, sıcak para dediğimiz. Sıcak para nasıl gelir dersen yabancı yatırımcının parasını çekmen lazım, turist gelmesi lazım kısacası Dolar'ın kullanılması lazım. Ama gel gelelim şu an en rahatlatacak yöntem olan yabancı yatırımcı seçeneğini rafa kaldıralım çünkü imkansız. Ben olsam ben de yatırmam paramı bu ülkeye. Bar açarsın, sözde İstanbul dünyanın göz bebeği Ramazan'da 2-3 bağnaz gelip mekanını darmaduman eder, zarara girersin. Dükkan açarsın, vatandaş "Türk'ün Türk'ten başka dostu yoktur" misali senin ürünün ne kadar kaliteli olursa olsun yandaki ahmet Abi'den alır, sırf sohbet vs. olsun diye. Bu meseleler sizin düşündüğünüz gibi olmuyor. Her şey berat Albayrak'ın suçu değil, evet gerçekten yönetim anlayışları çok yanlış ama adama %100 suç bağlamak hatadır.

%99 suçludur o zaman.

Bu ulkenin basindaki malum kisiler olduğu surece dolar 10 lira da olur 50 lira da olur 100 lira da olur. Gerci onlarin sucu ne? Bulmuslar koyunları otlatiyorlar, miss.

Geri
Yukarı