Anadolu Lisesi Bölüm Önerisi

GreatArcher

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba ben anadolu lisesi 10. sınıftayım. Bu sene bölüm seçeceğim ama hangi bölümü seçeceğim kararsızım. Sayısal seçmek istiyorum çünkü sayısalda daha iyi bölümler var. Kimya ile biyolojim normal ama fizik ve matematiğim kötü. Sizce hangi bölümü seçmeliyim? Fizik ve matematiği sonradan düzeltme şansım var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Matematiğini geliştirirsen mimarlık bölümü bana sorarsan çok gelecek vaat ediyor. Derslerini düzeltip normal yada kötüden iyiye çekip bir üniversiteye girersen çok rahatlarsın. İstediğin sayısal bölüme girme şansın olur.

Çizim yeteneğim kötü ama.
Önemli olan anlatılmak istenen şeydir. Amatör bir ressam isen Picasso ile yarışamaz ve Picasso resimleri çizemezsin. Ama ikinizede kuş resmi yap denildiğindede sen kuş o böcek yapmaz. Bilgisayar üzerinden şekillerle de yapabilirsin sanırım. Önemli olan yetenek değil yaratıcılık...

Önemli olan anlatılmak istenen şeydir. Amatör bir ressam isen Picasso ile yarışamaz ve Picasso resimleri çizemezsin. Ama ikinizede kuş resmi yap denildiğindede sen kuş o böcek yapmaz. Bilgisayar üzerinden şekillerle de yapabilirsin sanırım. Önemli olan yetenek değil yaratıcılık...
Ben düz yuvarlak yapamıyorum :)

Biz bölüm seçtik. Pazartesi dilekçeyi vereceğim. Sizce sayısal olarak kalsın mı yoksa TM yi mi seçeyim?

Özel ders alıp matematiğimi geliştiririm dersen geç ama hiç sevmediğin bir ders varsa o dersi geliştirmen biraz zaman alabilir.

Ben düz yuvarlak yapamıyorum :)

Biz bölüm seçtik. Pazartesi dilekçeyi vereceğim. Sizce sayısal olarak kalsın mı yoksa TM yi mi seçeyim?
Hayatını sayısal işler üzerine kuracaksan Türkçe`den öte dile ihtiyacın olacak. Bunun dışında sayısal daha iyi sanırım. Çok gerek yok ama sözelin iyi ise seçebilirsin. Üzerinden fen yükü kalkar.

Biz sana şu anda hiçbir şekilde yardımcı olamayız. Ne seni tanıyoruz, ne aileni tanıyoruz, ne yeteneklerini biliyoruz, ne durumunu biliyoruz. En iyi yardımı bu konuda öğretmenlerin verecektir.

Biz sana şu anda hiçbir şekilde yardımcı olamayız. Ne seni tanıyoruz, ne aileni tanıyoruz, ne yeteneklerini biliyoruz, ne durumunu biliyoruz. En iyi yardımı bu konuda öğretmenlerin verecektir.
Öğretmenlerim yardım edemez artık çünkü pazartesi dilekçeleri vereceğiz ve kesin olarak seçmiş olacağız. O saatten sonra kim yardım edebilir ki?

Ben genelde teknolojik şeylere meraklyım. Mesela bilgisayar mühendisliği olabilir ya yazılım mühendisliği.

Fizik ve matematiğin kötü ise mühendislik okunmaz zaten. Ayrıca yazılımcı olmak için oralara gitmene gerekmiyor. Gazetecilik, yeni medya tarzında bölümler de var teknoloji açısından. Ayrıca fizik ve matematiğin kötü ise MF bulaşmamanı öneriyorum. Bir MF öğrencisi olarak diyorum bunu. Ayrıca o kadar kasmaya da gerek yok bence. TM daha mantıklı duruyor şu anda senin için.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı