Anadolu lisesi mi, meslek lisesi mi?

Tunahanaltn

Hectopat
Öncelikle merhaba. Ben şu an 11.sınıf (9.sınıf devamsızlıktan tekrar)(9. sınıfın 2. dönem ilk haftasına kadar Anadolu liseinde okudum) meslek lisesi elektrik elektronik endüstiriyel bakım onarım okuyorum ve hiç haz almıyorum nakil ile bilişim teknolojileri web programcılığı ve Anadolu lisesinde okumak arasında kaldım. Anadolu lisesinden devam edip üniversite tamamlayıp öyle iş hayatına atılıcam ya da meslek lisesinden mezun olup üniversiteya gitmek. Sizce hangisi daha mantıklı, bence meslek lisesi mezunu olup çalışıp üniversiteye öyle gitmek çünkü üniversite dersleri için altyapı olur gibime geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bence anadolu lisesine geçip bilgisayar mühendisi falan olmayı deneyebilirsin bence anadolu 2 yıllık okursun sanırım meslek lisesinde pek iç acıcı gelmedi.

Öncelikle merhaba. Ben şu an 11.sınıf (9.sınıf devamsızlıktan tekrar)(9. sınıfın 2. dönem ilk haftasına kadar Anadolu liseinde okudum) meslek lisesi elektrik elektronik endüstiriyel bakım onarım okuyorum ve hiç haz almıyorum nakil ile bilişim teknolojileri web programcılığı ve Anadolu lisesinde okumak arasında kaldım. Anadolu lisesinden devam edip üniversite tamamlayıp öyle iş hayatına atılıcam ya da meslek lisesinden mezun olup üniversiteya gitmek. Sizce hangisi daha mantıklı, bence meslek lisesi mezunu olup çalışıp üniversiteye öyle gitmek çünkü üniversite dersleri için altyapı olur gibime geliyor. Siz ne düşünüyorsunuz?

Ben bilgisayar programcılığı okuyorum. Nitelikli bir Anadolu lisesinden geldim. Şunu net bir sekilde soyleyebilirim benim de amacim mühendislikti ama sinav anı istedigim gibi gitmedi. Şu an bir devlet üniversitesinde okuyorum. Sınıfın çoğunluğu meslek lisesi çıkışlı ve bizden 2 adim daha öndeler eğer dersleriniz cok iyi degilse ve ortalama bir öğrenciyseniz ve PC ile ilgili bölüm dusunuyosaniz bence meslek lisesi de tercih edilebilir.

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı