Anadolu Lisesi mi, Sağlık Meslek Lisesi mi?

Ahmet1523

Hectopat
Daha fazla  
TEOG sınavına girdim beklediğim başarının çok altında bir puan aldım, açıklanmadı ama hesapladım yaklaşık 450 geliyor. İlk önce Fen Lisesi deneyeceğim, tutacağını pek düşünmüyorum bu yüzden sağlık mesleğe mi yoksa Anadolu'ya mı gitmeliyim? Anadolu'ya gidersem Bursa Atatürk Anadolu düşünüyorum. Sağlık meslek için kafamda bir lise yok, zaten sağlık mesleği düşünmemin nedeni eskiden olduğu gibi hala avantajları olup olmadığını bilmediğimden. Özellikle sağlık meslek okuyan ya da mezun olanlar cevaplarsa sevinirim, teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kesinlikle anadolu lisesi. Sağlık sektörüyle ilgili sevgin yoksa meslek lisesine gitme. Anadolu lisesinden mezun olunca daha geniş kapsamlı bölümler önünde olacak ve istediğini seçebileceksin. Meslek lisesinde öyle değil. Dediğim gibi eğer ileri de sağlık sektöründe mutlu olmayabilirim diyorsan sağlık meslek hiç düşünme bile.

Kesinlikle anadolu lisesi. Sağlık sektörüyle ilgili sevgin yoksa meslek lisesine gitme. Anadolu lisesinden mezun olunca daha geniş kapsamlı bölümler önünde olacak ve istediğini seçebileceksin. Meslek lisesinde öyle değil. Dediğim gibi eğer ileri de sağlık sektöründe mutlu olmayabilirim diyorsan sağlık meslek hiç düşünme bile.

Hocam anadolu demişsin de anadolu lisesinde çok sıkı çalışması lazım. Ama sağlık meslekte hemşire falan oluyor lise mezunu sonra da üniversiteye falan giderken de ek puan veriyorlar diye biliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hızlı yoldan memur olmak istiyorsan ve yapabileceğine inanıyorsan sağlık bitir, sağlık yüksek okul veya lisansa tamamlarsan atanma şansın daha da yükselir.
Sağlığı seçmeyi düşünürsen bir ön araştırma yap hangi dal hangi işi yapar vs.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı