Anadolu lisesi mi teknik lise mi?

Teknik lise elektrik elektronik alanındayım. Hocalara sordum sayısal derslerini 12.sınıfın sonu kadar görecekmişim.

Neden? Ve kaçıncı sınıftasın?
9. sınıftayım, elektrik elektronik bölümündeyim.

Eğer liseden mezun olduğumda işler istediğim gibi gitmezse elimde Elektrik & Elektronik mühendisliği gibi çok güzel bir mesele sahip olma şansı olacak. Ben liseyi bitirince POMEM'e başvurup Özel Harekat'a geçmeyi planlıyorum. Her türlü bir alan hakkında bilgi sahibi olmuş olacağım.

Son düzenleme:
Eğer çok iyi bir Anadolu lisesi değilse kesinlikle meslek çünkü ülkede üniversite sayısı gibi çok fazla Anadolu lisesi var ve çoğu iyi değil meslek lisesinde açık kalma şansın çok düşük en kötü üniversite okumadan direk stajla yükselip bir yere gelirsin ama kötü bir Anadolu lisesinde mezuna kalırsın her sene daha fazla umutlanırsın belki başarırsın ama gençliğinin o zamanlarında bir sınava günde 6-7 saat çalışarak harcamak mantıklı olmaz bence.

9. sınıftayım, elektrik elektronik bölümündeyim.

Eğer liseden mezun olduğumda işler istediğim gibi gitmezse elimde elektrik & elektronik mühendisliği gibi çok güzel bir mesele sahip olma şansı olacak. Ben liseyi bitirince Pomem'e başvurup özel Harekat'a geçmeyi planlıyorum. Her türlü bir alan hakkında bilgi sahibi olmuş olacağım.

Hangi lisedesin? Belki aynı lisedeyizdir :)
Eğer çok iyi bir Anadolu lisesi değilse kesinlikle meslek çünkü ülkede üniversite sayısı gibi çok fazla Anadolu lisesi var ve çoğu iyi değil meslek lisesinde açık kalma şansın çok düşük en kötü üniversite okumadan direk stajla yükselip bir yere gelirsin ama kötü bir Anadolu lisesinde mezuna kalırsın her sene daha fazla umutlanırsın belki başarırsın ama gençliğinin o zamanlarında bir sınava günde 6-7 saat çalışarak harcamak mantıklı olmaz bence.

Şu an okuduğum lise teknik lise ve İstanbul'un güzel liselerinden ama diğer Anadolu lisesi ise kötü ortalama ile alıyor.

Geri
Yukarı