Anadolu lisesi mi teknik lise mi?

Gelecekteki planların şuanda okuduğun bölümle ilgiliyse kesinlikle teknik lisede devam etmelisin. Anadolu diyenlere bakma, okula gittiğinde mucize olmuyor derece yapmıyorsun. Sen evinde ne kadar ders çalışırsan o kadar başarılı olursun bunu hiçbir zaman unutma. Alanında tecrübe edinmek için teknik lisede devam etmelisin. Anadolu mezunu olacağım bu yıl, ne kattı diye sorarsan, hiçbir şey katmadı. Elde var bomboş bir diploma. Hem tecrüben olur hem de bir vasfın olur. Tabii karar yine senin.

Eğitim kalitesizliği, öğrenci ortamı. Teknik lise bile olsanız hocalar sizde üniversiteye gidecek kapasite göremedikleri için konuları üstünkörü anlatıyorlar. Özellikle son sene cidden zor geçiyor. Bölüm dersleri zor olduğu için diploma puanınız düşüyor. Şuan bölüm dersleri harici ortalamam 90 civarı ama bölüm dersleri bunu 70'e kadar çekti. Diploma puanının önemini bilen bilir. Haftanın 2 günü bölüm dersleriyle geçiyor. Tüm sayısal derslerini görmüyoruz ayrıca biyoloji dersini görmüyoruz biz. Yani üniversite düşünüyorsanız önünden bile geçmeyin. Mesleği üniversitede zaten öğrenirsiniz. Ben makine bölümünü okuyorum şuan. 9. sınıfta araştırmıştım en mantıklısı makine bölümü geldi. Şuan makine bölümünü seçtiğime de pişmanım mesela :). Boşu boşuna 3 yıl boyunca gördüm. Eğer gitmeye karar verirseniz gideceğiniz bölümü iyi araştırıp yeteneklerinize göre karar vermenizi öneririm. Şunu da belirteyim Ankara'nın en iyi meslek lisesindeyim şuanda.

Eğitim kalitesizliği, öğrenci ortamı. Teknik lise bile olsanız hocalar sizde üniversiteye gidecek kapasite göremedikleri için konuları üstünkörü anlatıyorlar. Özellikle son sene cidden zor geçiyor. Bölüm dersleri zor olduğu için diploma puanınız düşüyor. Şu an bölüm dersleri harici ortalamam 90 civarı ama bölüm dersleri bunu 70'e kadar çekti. Diploma puanının önemini bilen bilir. Haftanın 2 günü bölüm dersleriyle geçiyor. Tüm sayısal derslerini görmüyoruz ayrıca biyoloji dersini görmüyoruz biz. Yani üniversite düşünüyorsanız önünden bile geçmeyin. Mesleği üniversitede zaten öğrenirsiniz. Ben makine bölümünü okuyorum şu an. 9. sınıfta araştırmıştım en mantıklısı makine bölümü geldi. Şu an makine bölümünü seçtiğime de pişmanım mesela :). Boşu boşuna 3 yıl boyunca gördüm. Eğer gitmeye karar verirseniz gideceğiniz bölümü iyi araştırıp yeteneklerinize göre karar vermenizi öneririm.

Ortam güzel okulun yeri de güzel zaten puanlar yüksek olduğu için serseri yok.

Eğitim kalitesizliği, öğrenci ortamı. Teknik lise bile olsanız hocalar sizde üniversiteye gidecek kapasite göremedikleri için konuları üstünkörü anlatıyorlar. Özellikle son sene cidden zor geçiyor. Bölüm dersleri zor olduğu için diploma puanınız düşüyor. Şuan bölüm dersleri harici ortalamam 90 civarı ama bölüm dersleri bunu 70'e kadar çekti. Diploma puanının önemini bilen bilir. Haftanın 2 günü bölüm dersleriyle geçiyor. Tüm sayısal derslerini görmüyoruz ayrıca biyoloji dersini görmüyoruz biz. Yani üniversite düşünüyorsanız önünden bile geçmeyin. Mesleği üniversitede zaten öğrenirsiniz. Ben makine bölümünü okuyorum şuan. 9. sınıfta araştırmıştım en mantıklısı makine bölümü geldi. Şuan makine bölümünü seçtiğime de pişmanım mesela :). Boşu boşuna 3 yıl boyunca gördüm. Eğer gitmeye karar verirseniz gideceğiniz bölümü iyi araştırıp yeteneklerinize göre karar vermenizi öneririm. Şunu da belirteyim Ankara'nın en iyi meslek lisesindeyim şuanda.
Okuldan okula değişir. En iyi demişsiniz ama.

Üniversiteye geçme hedefin varsa haftalık 45(20 saat bölüm dersi, 12. sınıfta biyoloji yok) saat okul dersine, 11. sınıf sonundaki iki aylık yaz stajına katlanabileceksen, okulundaki insanlar adam akıllı insanlarsa ve öğretmenler size değer veriyorsa konuları derinlemesine işliyorlarsa teknikte kal. Tersi için Anadolu geç. Teknik program bilişim bölümü mezunuyum merak ettiğin bir şey olursa sorabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı