Anadolu lisesi mi ticaret meslek lisesi mi ?

• Konuyu başlatan Night
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 2B
N

Night

Ziyaretçi
Arkadaşlar merhaba. Ben şuan anadolu imam hatip liseslinde 1.sınıf öğrencisiyim. 1 yıl sınıf tekrarı yaptım.

Bidaki yıl normal bir anadolu lisesinemi geçip yapim? Yoksa ticaret meslek lisesine bilgsayar bölümüne mi geçiş yapim? Çok kararsızım. Üniversiteye gitmek en büyük hayalim ama meslek liselerinde üniversiteye geçmek çok zor. Bide o okulda çok serseri keko tipli insan vardır. Ondanda çok korkuyorum. Ve çok karasızım :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçiş yaptığın zaman Meslek liselerinin Anadolu bölümüne geçebiliyorsan geç eğer düz bölüme geçebiliyorsan düz liseye git
neden mi Anadolu bölümünde öyle serseriler olmaz Sınıflar daha az kişi olur ve 2 yıllık İstanbul içi direk geçiş hakkın olur düz meslek te bunlar yok ondansa düz liseye gidip Üni çalışman yararına olacaktır.

1 yıl sınıf tekrarından sonra acayip değişen arkadaşlarım oldu umarım sana da yarar bu. Üniversite için tek yol Anadolu Lisesi. Diğer yollardan hep sıkıntı. Önerim lisede spora başlaman. Kuzenim 9. sınıf ilk tekrarda yağ tulumu iken şimdi 9 Eylül Beden Eğitimi Spor Okulu'nda okuyor. Kick Boks alanında kendini baya ilerletti. Şimdi 2 tane üniversitede çağırıyorlar. Ne oldum değil ne olacağım de. Sadece okulda gördüğün derslerin kendine yeteceğini düşünme.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı