Anadolu Lisesinde Nasıl Başarılı Olunur?

Hocam kastım o değildi. Elbette dört işlem yetmez ama temel bir matematik bir bilgisi yeter. Dört işlem, sadeleştirme, oran-orantı vs. de bilmek gerekir ki formülleri kullanalım.

Herkes, her dersi anlayabilir bence ama kimi daha baskındır kimi daha kötüdür, mesele bu. Çalışmakla olmayacak bir şey yok.

Sadece 9'u geçeyim bana bir şey olmaz demeyin 10. sınıf daha zor.
Bence yanlış hele ki konu sahibi arkadaş için. 10 sınıfa gelince kimya dersinde mol, biyoloji dersinde kalıtım bir miktar baba konular. 9 coğrafya mesela daha matematiksel 10. sınıfa göre. Ama elbette önemli bir 9 temeli istiyor.

Hocam kastım o değildi. Elbette dört işlem yetmez ama temel bir matematik bir bilgisi yeter. Dört işlem, sadeleştirme, oran-orantı vs. de bilmek gerekir ki formülleri kullanalım.

Herkes, her dersi anlayabilir bence ama kimi daha baskındır kimi daha kötüdür, mesele bu. Çalışmakla olmayacak bir şey yok.
Ayn haklısın çalışmakla olmıcak şey değil ama benim için geç artık bence sınıfta kalmaktan korkuyorum zaten ya.

Geç değil dostum, emin ol geç değil. 40 ortalama düzeltilir, bu kadar kasma. Sen elinden geleni yap zaten çok rahat notların yükselecek, hocalar da senin azmini görünce zaten sözlülerini ona göre verir. Moral bozma.

Geç değil dostum, emin ol geç değil. 40 ortalama düzeltilir, bu kadar kasma. Sen elinden geleni yap zaten çok rahat notların yükselecek, hocalar da senin azmini görünce zaten sözlülerini ona göre verir. Moral bozma.
Şuan ortalamam 42.5036 civarlarinda geç değil diyorsun iyi güzelde nasıl başlıcamki matematiğe bari 30 bilan alsam iyi olur tatil bitti şuan canım sıkkın alışmıştım tatile zorla gitcem ilk gün sonra alışırım herhalde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı