Anadolu lisesinden meslek lisesine geçmek mantıklı mı?

Davut Ermiş

Decapat
Daha fazla  
Anadolu lisesinde 10. sınıfa gidiyorum. Dersler çok ağır gelmeye başladı ve ders çalışmayı da sevmiyorum. Üniversite sınavında da yapabilir miyim bilmiyorum ama kendime güvenim yok. Meslek lisesine geçmem ne kadar mantıklı olur? 10. sınıfta iken geçtiği için sıkıntı olur mu?

Üniversite okumayı düşünmüyor isen Meslek Lisesine geçmen daha iyi olabilir. En azından liseden mezun olunca üniversite okumdan bir şeyler yapabilirsin. Lakin burada önemli olan şey senin ne istediğin? Gelecekte hangi mesleği yapmak istiyorsun?

Anadolu lisesinde 10. sınıfa gidiyorum. Dersler çok ağır gelmeye başladı ve ders çalışmayı da sevmiyorum. Üniversite sınavında da yapabilir miyim bilmiyorum ama kendime güvenim yok. Meslek lisesine geçmem ne kadar mantıklı olur? 10. sınıfta iken geçtiği için sıkıntı olur mu?
Dersler ile aran yoksa anadolu lisesinde durmanın hiç bir anlamı yok.

Meslek lisesi okuyan biri olarak meslek oldukça basit tabi gittiğin bölüme bağlı. Bilişim teknonojileri okuyorum, okuduğum bölüm biraz zor kodlama falan. Ayrıca 10. Sınifta nakil olurmu bilmiyorum. 1. Dönemin meslek derslerine sorumlu kalabilirsin.

Açık liseye geçmeni tavsiye ediyorum şahsen.

Üniversite okumak istiyorsan Anadolu'da kal.
Hocam eskisi kadar ciddi lise ayrımı yok. Her lise aynı artık. Önceden öğretmen Anadolu liseleri vs. ek puan verirdi. Artık tüm liseler eşit yani üniversiteye gitmek için gittiği lisenin bir önemi yok.

Açık liseye geçmeni tavsiye ediyorum şahsen.

Hocam eskisi kadar ciddi lise ayrımı yok. Her lise aynı artık. Önceden öğretmen Anadolu liseleri vs. ek puan verirdi. Artık tüm liseler eşit yani üniversiteye gitmek için gittiği lisenin bir önemi yok.

O zaman arkadaşın kendisine kalmış. Beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim hocam :).

Geri
Yukarı