Anadolu lisesinden meslek lisesine nakil

Lemmy Kilmister

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba bu sene 10. sınıfa geçtim Anadolu lisesindeyim. Derslerim ortalama. İngilizcem iyi, matematik orta. Dersleri pek sevmiyorum babamda beni Anadolu meslek lisesi bilişim teknolojileri bölümüne göndermek istiyor. Sizce mantıklı mı? Ben çok kararsız olduğum için ve okul işlerinden pek anlamadığım için sizlere de bir danışmak istedim.

Eğer üniversite kazanmayı düşünmüyorsan veya kazanamayacaksan meslek lisesi iyi olabilir. Bir mesleğin olur en azından ama ben okuyacağım diyorsan meslek okuma derim. Çok az ders görüyorsun.

Son düzenleyen: Moderatör:
Meslek lisesinde üniversteyi kazanamayınca ne oluyor hocam?

lise mezunu oluyorsun üni sınavına girmek zorunlu değil. Biraz amele oluyorsun hangi bölümü okuduysan o mesleği yapıyorsun ama universite kazanmama diye bir şey yok sınavlara girebilirsin mesleğin tek farkı seni bir meslekte eğitmesi ama sana ders vermemesi kendim evde çalışırım üstünede meslekte okuyup bir iş öğrenirim diyorsan mükemmel olur.

Lise mezunu oluyorsun üniversite sınavına girmek zorunlu değil. Biraz amele oluyorsun hangi bölümü okuduysan o mesleği yapıyorsun ama universite kazanmama diye bir şey yok sınavlara girebilirsin mesleğin tek farkı seni bir meslekte eğitmesi ama sana ders vermemesi kendim evde çalışırım üstünede meslekte okuyup bir iş öğrenirim diyorsan mükemmel olur.

Hmm anladım peki üniverste okumadan lise mezunu biri okuduğu bölümden ne kadar maaş alır?

Meslek lisesinde alacağınız eğitimle üniversite sınavında çok zorlanırsınız. Üniversiteye gitmek gibi bir derdiniz yoksa geçebilirsiniz. Bana fikrimi sorarsanız ben olsam geçmezdim.

Yeni konular

Geri
Yukarı