Çözüldü Anadolu lisesine girmek için LGS önemli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rmznnn

Kilopat
Daha fazla  
Bir Anadolu lisesine gitmek istiyorum. Okul sınavlarına önem veriyorum fakat annem LGS'ye 15 gün var çalışman lazım diyor ben ise fen lisesini istemediğimi söylüyorum ama hala diyor. Benim yaşadığım bir yerde LGS önemli mi?

Çözüm
OBP ile alıp almadığını öğrenin. OBP ile almıyorsa eğer LGS'ye göre alınacaktır.

8. Sınıf OBP hesaplama.

OBP puanınızın üstündeki liselere muhtemelen gidemezsiniz. OBP puanınızın yettiği liselerde ise puan, adres vb. şeyler dikkate alınır.

Herkes fen lisesi saçmalığını okuyacak diye birşey yok. Her türlü bir liseye gireceksiniz, kafaya fazla takmayın.
Yaşadığınız yeri bilmiyoruz o yüzden orada önemlimi bilemeyiz. Ama genel olarak Anadolu da olsa fen de olsa sizi üniversite sınavı için eğitecekler o yüzden istemiyorsanız çok problem etmenize gerek yok ortalama ile gidersiniz bir Anadolu lisesine.

Bir Anadolu lisesine gitmek istiyorum. Okul sınavlarına önem veriyorum fakat annem LGS'ye 15 gün var çalışman lazım diyor ben ise fen lisesini istemediğimi söylüyorum ama hala diyor. Benim yaşadığım bir yerde LGS önemli mi?

Sınavla alan da sınavsız alan da Anadolu lisesi var, senin gitmek istediğin liseye bakman gerek.

6. Sınıf 84.2365 ortalama o zamanlar gerçekten çok kötü bir dönem geçirmiştim 7.sınıf 99.8571 8.sınıf şuan ise 90 Manisa/Akhisar'da yaşıyorum.

OBP ile alıp almadığını öğrenin. OBP ile almıyorsa eğer LGS'ye göre alınacaktır.

8. Sınıf OBP hesaplama.

OBP puanınızın üstündeki liselere muhtemelen gidemezsiniz. OBP puanınızın yettiği liselerde ise puan, adres vb. şeyler dikkate alınır.

Herkes fen lisesi saçmalığını okuyacak diye birşey yok. Her türlü bir liseye gireceksiniz, kafaya fazla takmayın.

Çözüm
Aklıma benim büyük oğlan geldi. O da fazla çalışmıyor. Nitelikli olan liseler sınavla alıyor. Pek çok hoca ile konuştum. Hepsi böyle dedi. Sınavsız alanlar da var. Maalesef bazen olmuyor. Benimki de öyle. Özel hoca falan da tuttum. Yine olmuyor. Ortalama ile Anadolu Lisesi oluyor.

Bu Anadolu liselerine benim puan yetiyor ama adres uzaksa almıyorlar mı?
Aklıma benim büyük oğlan geldi. O da fazla çalışmıyor. Nitelikli olan liseler sınavla alıyor. Pek çok hoca ile konuştum. Hepsi böyle dedi. Sınavsız alanlar da var. Maalesef bazen olmuyor. Benimki de öyle. Özel hoca falan da tuttum. Yine olmuyor. Ortalama ile Anadolu Lisesi oluyor.
Siz nerede yaşıyorsunuz hocam?

Yeni konular

Geri
Yukarı