Çözüldü Anadolu lisesine girmek için LGS önemli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

rmznnn

Kilopat
Daha fazla  
Bir Anadolu lisesine gitmek istiyorum. Okul sınavlarına önem veriyorum fakat annem LGS'ye 15 gün var çalışman lazım diyor ben ise fen lisesini istemediğimi söylüyorum ama hala diyor. Benim yaşadığım bir yerde LGS önemli mi?

Çözüm
OBP ile alıp almadığını öğrenin. OBP ile almıyorsa eğer LGS'ye göre alınacaktır.

8. Sınıf OBP hesaplama.

OBP puanınızın üstündeki liselere muhtemelen gidemezsiniz. OBP puanınızın yettiği liselerde ise puan, adres vb. şeyler dikkate alınır.

Herkes fen lisesi saçmalığını okuyacak diye birşey yok. Her türlü bir liseye gireceksiniz, kafaya fazla takmayın.
Sizin oğlanın ortalaması kaç geliyor? Benim derslerim kötü değil 6.sınıfta konulara alışamamıştım o yüzden ortalama düşük geldi 6.sınıf bunları dert etmeyeceğim zaten.
90 civarı galiba. İkinci sınavlar bu hafta.

Benim de bu hafta sınavlar başlıyor, İnşallah ben de, oğlunuz da güzel liselere gideriz.
İnşallah. Bizler zaten sizin için mücadele ediyoruz. Annenize de hak veriyorum. Yine de büyük bir kayıp değil. Önemlisi üniversite hazırlığı.

OBP ile alıp almadığını öğrenin. OBP ile almıyorsa eğer LGS'ye göre alınacaktır.

8. Sınıf OBP hesaplama.

OBP puanınızın üstündeki liselere muhtemelen gidemezsiniz. OBP puanınızın yettiği liselerde ise puan, adres vb. şeyler dikkate alınır.

Herkes fen lisesi saçmalığını okuyacak diye bir şey yok. Her türlü bir liseye gireceksiniz, kafaya fazla takmayın.

Hocam ilk çözümünüz hayırlı olsun :)

Geri
Yukarı