Anadolu meslek programı zor mu?

Meslek liseleri o kadar boş ki, eğer bir hedefin yoksa ben okumuycam diyorsan orada daha rahat edersin. Bir hedefin varsa tecrübe olarak söylüyorum ya da bir hayalin, açıktan oku. Meslek lisesi insana bir şey katmaz. Eğitimi belli, kadrosu belli, ortamı belli. (maymunlar cehennemi)

Bu kararı ailen verdiyse üzücü olur senin için ileride. Bence kardeşim AMP falan onu geç düz liseye. Benim bir hedefim yok diyorsan mezun olursun geriye dönüp baktığın da, 4 sene ne *** yemişim bu okulda dersin.

Torpilin varsa okulun bitince lise diploman ile bir işe girersin. Ama şöyle husus var ki, diploma önemli değil. Torpil önemli.

Yerinde olsam açıktan bitirirken, bireysel bir şekilde üniversite sınavına hazırlanırdım.

4 senede neler yapılır bir başına bir bilsen, muhtemelen okula gitmek istemezsin. :)
tabii benim düşüncem bu senin düşüncen bu fikre uyuşmayabilir.

Siz beni güldürdünüz Allah da sizi güldürsün. Meslek lisesi okuyorum, 2 farklı yazılım dili öğrendim. 2 sene boyunca okulun bana verdiği imkanlar dahilinde farklı kültürlerden dünya öğrencilerinin yer aldığı robotik kodlama etkinliklerinde bulundum. Şu an ünlü bir plazada bilişim üzerine staj görüyorum. Daha üniversiteye gitmeden dolu bir cv hazırlayabilecek donanıma sahibim. Üniversite kazanmak zor bir şey değil. Parası varsa son 2 sene dershaneye gider, gitmek istemezse 2 senelik okuyarak istediği 4 senelik bölüme yükseltebilir. Sadece üniversite okumak sizi elinizde bulunan diploma ile bir milyon üniversite mezunu işsizin yanına gönderir.

Bunu neye dayanarak söylüyorsunuz meslek liselerinin boş olduğuna dair ben de Anadolu meslek programında son sınıf öğrencisiyim Allah'a şükür herhangi bir sorunumuz yok meslek liseleri aksine daha iyi arkadaş derslerinin iyi olmadığını belirtmiş meslek lisesinde işi öğrenip en azından bir iş biliyorum diye iş yerlerine başvuru yapabilir sizin yaptığın açıklama gerçekten bencilce he kötü öğrenciler yok mu var Anadolu lisesinde de bir sürü vardır meslek liselerine karşı bir ön yargınız var ya da meslek lisesi okuduysanızda sanırım en kötü okulda okumuşsunuz okumayı istememişsiniz böyle yorum yapıyorsunuz.

Kardeşim okumak isteyen adama zor gelmez bende ortaokulda adam gibi ders çalışmazdım dersleri dinlerdim takdir alıp geçerdiö şu an okul 3.lüğü ile devam ediyorum he düzenli ders çalışıyor muydum hayır 9-10-11 de sınavlarım yaklaşırken çalışıyordum dersi dinliyorum zaten her şekil yapıyorsun bir hedef belirle kendine o hedeften şaşma o hedefe ulaşmaya çalış derslerinin düzeldiğini görüceksin yeter ki çabala böyle saçma sapan ön yargılı yorum yapanlarada bakma sen ben de Anadolu meslek son sınıf öğrencisiyim.

Anadolu meslek lissesi kavgalımı bir yermi.

Anadolu meslek lissesi kavgalımı bir yermi.

Hayır dostum bak biz hem meslek lisesi hem Anadolu meslek programındayız 1 tane sınıfız gerisi meslek denizcilik lisesiyiz 4 senede sadece 2 kez kavga görmüşümdür kimseye bulaşmadığın sürece kimsede sana bulaşmaz merak etme.

Hocam ben Anadolu meslek okuyorum teknik bölümdeyim hiç kavga yok tuhaf bir şekilde herkes derse odaklı bize özel bir durum mu bilmiyorum ama meslek bölümü biraz daha kötü denebilir.

Ya dostum bizde de öyle teknik bölüm üniversite isteyenlerin bölümü hedefi olanların.

Hocam eğer ki gideceğiniz okulu oluşturan insanlar "dızcı" değilse zordur, diyebilirim. Maalesef, çoğu meslek lisesi potansiyelinin çok çok altında.

Bu arada hangi liseye gitmeyi düşünüyorsun belki gidenler vardır.

Anadolu meslek programı dedim.
Hayır dostum bak biz hem meslek lisesi hem Anadolu meslek programındayız 1 tane sınıfız gerisi meslek denizcilik lisesiyiz 4 senede sadece 2 kez kavga görmüşümdür kimseye bulaşmadığın sürece kimsede sana bulaşmaz merak etme.

Elektrik bölmü seçsem zorlanır mıyım?

Anadolu meslek programı dedim.

Elektrik bölmü seçsem zorlanır mıyım?

Dostum bölümü istiyorsan seç hangi bölümü istiyorsan onu seç sonra kara kara düşünme bu diğer arkadaşların yorumuna da kulak asmamanı tavsiye ederim.

Geri
Yukarı