Anadoludan Meslek Lisesine Geçiş Olur Mu?

10. Sınıfım. Daha önceki konular 1 yıldan daha eskiydi. Ve sanırım yeni bir kararname girmiş. Bilgilendirirseniz memnun olurum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
en son yapılan değişiklikleri burada anlatıyor.

Meslek lisesi son sınıfım bölümüm bilişim ve 3 gün staja gitmek zorundayım stajda bölümümle alakasız işler yapıyorum (sınıfın da çoğunluğu böyle) çoğunlukla da boş boş oturuyorum 2.dönem açık liseye geçmeyi düşünüyorum eğer meslek lisesine geçmeyi düşünüyorsan stajı da göz önüne al haftanın 3 günü staja giden biri düzgün bir üniversite kazanamaz.

Meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum ve 3 gün staj var. Stajımı özel sektörde yapıyorum, genelde özel sektörler devletten daha kötü olur. Eğer üniversite düşünüyorsanız büyük ihtimal mezuna kalmanız gerekir.

Şuan dershaneye de girmekteyim ama inanın hepsi birden çok zor. Muhtemelen mezuna kalmak zorunda kalıcam.

Meslek lisesinde bilişim bölümü okuyorum ve 3 gün staj var. Eğer üniversite düşünüyorsanız büyük ihtimal mezuna kalmanız gerekir.

Şu an dershaneye de girmekteyim ama inanın hepsi birden çok zor. Muhtemelen mezuna kalmak zorunda kalacağım.

Ben 2.dönem açık liseye geçmeyi düşünüyorum sence mantıklı mı? (sınava çalışmak için)

Ben 2.dönem açık liseye geçmeyi düşünüyorum sence mantıklı mı?
Açıktan okumak bana defalarca önerildi. Fakat ben istemedim çünkü boşu boşuna meslek lisesinde okumuş olmak kötü hissettirirdi, meslek lisesi diploması istiyorum.

Gerekirse mezuna kalmama sebep olur, benim için sorun değil.

Açıktan okumak bana defalarca önerildi. Fakat ben istemedim çünkü boşu boşuna meslek lisesinde okumuş olmak kötü hissettirirdi, meslek lisesi diploması istiyorum.

Gerekirse mezuna kalmama sebep olur, benim için sorun değil.

Üniversiteye gittikten sonra açıktan mı okunmuş meslek lisesinden mi okumuş çok fark etmez bence.

Üniversiteye gittikten sonra açıktan mı okunmuş meslek lisesinden mi okumuş çok fark etmez bence.
Hatırladığım kadarıyla pek fark etmiyordu, fakat meslek lisesinin avantajı derslerin Anadolu'ya göre basit olmasıdır. Açıkta ki zorluğu bilmiyorum.

Yüksek yıl sonu notu demek daha fazla bonus demek.

Yeni konular

Geri
Yukarı