Çözüldü Anahtarlı priz kabloları nereye bağlanacak?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

shaklaban4354

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar ben bu elektrik mekanizmasından çok anlamam da (sorumu mazur görün) ekteki resimde gördüğünüz gibi, mavi, kırmızı ve sarı kablo olmak üzere üç renk var. Bu renklerden kırmızı ve mavi olanını, anahtarın 0-1 kutbuna bağladım. Sarı olan ise boşta kaldı (sökerken bakmamıştım). Burada bir tane cıvata var ve bu cıvata da boş. Acaba bu civataya mı bağlayacağım? Hızlı bir şekilde yardımcı olabilirseniz benim için oldukça iyi olur. Teşekkürlerimi sunarım.

Dosya Ekleri

• IMG_20210522_213725.jpg
    IMG_20210522_213725.jpg
    36,7 KB · Görüntüleme: 145
Topraklama kablosu çıkmış. Resimde işaretlediğim yere takın.
Topraklı Priz.PNG

Çözüm
Teşekkür ederim.
Bir sorum daha olacak. @Yener K. bey.
Yeni ekteki priz, kalitesiz olmasından mütevellit, grup prizime kısa devre yaptırdı. Acaba elektrik aksamında mı bir sıkıntı var? Bir bakıverseniz?

Dosya Ekleri

• IMG_20210522_220524.jpg
    IMG_20210522_220524.jpg
    97,5 KB · Görüntüleme: 33
Son düzenleme:
Bu anahtarlı prizin iç parçalarında (Üst resimdeki) bu kısa devreyle ilgili hiçbir kontak izi bulunmuyor, yani bu kısa devre buradan olmamış, ancak topraklı fiş içindeki kablolarla olmuş olabilir. Anahtarlı uzatmalı prizin fiş kısmını açıp kabloların birbirine temas durumunu çok iyi kontrol etmeniz gerekiyor. Kolay gelsin.

Ark izi yok. Fakat bu priz kaliteli değil gibi duruyor. Klemens kısımları bana güven vermedi. Daha kaliteli bir uzatmalı priz alın derim. Bağlantıları doğru gözüküyor. Topraklama gövdeye bağlı. Faz ve Nötr zaten fark etmez. Diğer tarafta ise zaten topraklama çıkmıştı. Dediğim gibi bu set bana güven vermedi.

Geri
Yukarı