i5 4590K anakart uyumluluğu

kalpkriziii

Hectopat
Anakartın sitesine baktığımda gtx 970 ve gskill sniper 1600 mhz ddr3 hakkında bi yazı yazmıyordu.
ama 4690k uyumluluğu varmış.
(MSI Türkiye - Bilgisayar, Dizüstü, Notebook, Masaüstü, Anakart, Ekran Kartı ve dahası... burdan bakabilirsiniz.

Şimdi değil ama ilerleyen zamanlarda yeni bi soğutucu ile birlikte overclock yapmayı planladığım için
eski konularda genelde 4690"ı overclock için z97 chipsetli anakart uygundur dediler.

Bu sistem uyumlumudur ?
Bide aklıma takılanı soriyim ana kartlardaki 3000 mhz vesaire yazılar ram için mi?
Ben ramların uyumluluğuna alıcağım işlemcinin sitesinden bakıyorum.

Son olarak power supply yeterli midir ?

Not:Kötü türkçemden (yazı yazma) dolayı bağışlayın.

Ekran Alıntısı ready for the buyying..PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Ekran kartı sıkıntı yaratmayacaktır, rahatlıkla takabilirsiniz.GSILL Sniper 8 GB belleklerinizide takabilirsiniz.

Evet 3000 MHz bellekler içindir. Bazıları belleklerini O.C yaparak 3000 MHz'ye çıkartıyor. Anakartın bu işlemi desteklediğini göstiyor.

Güç kaynağı yeterlidir.

Gözümden kaçan birşey yok ise alınabilir. Birkaç kullanıcınında yorumunu bekleyin almadan önce.

Söylediğiniz ana kart fiyat olarak sıkıntı değil.

Performansımı gözle görülür arttırır mı ?
O.C yaparken ana kart açısından problem çıkabilir mi ?
Benim tavsiyem msi gaming z97 serisi bir anakart alman olurdu. Z97 gaming 3-5-7-9 diye serisi var 3 veya 5 serisi anakart senin işini fazlasıyla görür.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı