Anakart ARGB bağlantısı nasıl yapılır?

ekrem816

Kilopat
Yer
Gaziantep
Daha fazla  
Bilgisayarlar için yalnızca temel şeyleri biliyorum. Yeni yeni öğreniyorum. ARGB bağlantısını nasıl yapacağım? Game Power WarCry kasayı alıp bu bağlantıları yapabilir miyim? Ekstra bir aparata ihtiyacım var mı yoksa direkt anakartıma mı bağlayacağım gibi sorularımın cevaplarını arıyorum. Anakartım Gigabyte Z490 Aorus PRO AX.

@crazyreign.

Son düzenleme:
Hocam, kasa içinde çoklayıcı varsa bunun bir ARGB çıkışı vardır. ARGB 3 pin ve 5V. RGB ise 4 pin ve 12V. Hangisi ise bunu anakarta bağlamanız gerekir. RGB Fusion ile kontrol edebilirsiniz. Hocam, LED C1 ve 2 RGB. LED D olanlar ise ARGB.
Screenshot_20201228-002602.png

Geç gördüm, kusura bakma :D.
Bir şey yapmana gerek yok. Anakartında ARGB girişi var zaten. Kontrolcüden gelen ARGB kablosunu anakartına takıyorsun, sonra da kumandadaki MB Sync tuşuna basıyorsun. O tuş kullanım kılavuzunda yazıyor. MB Sync diye bir tuş göremezsen kumandadaki renk tuşlarına basılı tutmayı dene. Oradaki renk tuşlarından birisi MB Sync tuşu oluyor basılı tutunca.

Geç gördüm, kusura bakma :D.
Bir şey yapmana gerek yok. Anakartında ARGB girişi var zaten. Kontrolcüden gelen ARGB kablosunu anakartına takıyorsun, sonra da kumandadaki MB Sync tuşuna basıyorsun. O tuş kullanım kılavuzunda yazıyor. MB Sync diye bir tuş göremezsen kumandadaki renk tuşlarına basılı tutmayı dene. Oradaki renk tuşlarından birisi MB Sync tuşu oluyor basılı tutunca.

Bu işlemlerden sonra RGB Fusion fanları görür değil mi?

Bu işlemlerden sonra RGB Fusion fanları görür değil mi?

Üstat peki benim Zotac kartımı neden görmüyor bu RGB Fusion? Sadece güç bağlantısı yaptım ama direkt PCI slotunda takılı olduğu için ekstra bir bağlantı olmadan görmesi gerekmez mi? Var mı bir çaresi?

Yeni konular

Geri
Yukarı