Anakart çalışmıyor

Aybat

Hectopat
Merhaba konuya direkt giriyorum. Elimde kuzenimin anakartı var ve anakarta ne yaparsam yapayım çalıştıramadım. RAM slot değiştirdim, olmadı. RAM de değiştirdim, işlemciyi söküp geri taktım, işlemcisiz denedim, PSU değiştirdim, BIOS pilini söktüm falan ama ne PSU fanı ne de CPU fanı dönmüyor hiçbir şekilde. Şüphelendiğim bir kondansatör var. RAM ile işlemcinin arasında çok az yamulmuş gibi duruyor. Hiçbir kalıntı yok ama resimde belli olduğu kadar çektim. Yardım eder misiniz? Lütfen.

IMG_20200929_025841.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart tetik almıyorsa köprülerde sorun olabilir. Ya da mosfetlerde sorun olabilir. Anakarta işlemci vs takılı değilken 24 pin güç girişinden yeşil ve siyah kısa devre yaptırın. Düzgün çalışan bir sistemde kısa devreden sonra çalışmaya devam etmesi gerekir.

Yazdığıma ek olarak buraya sizin sorununuzla ilgili faydalı olabilecek bir video bırakıyorum.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Arkadaşlar kondansatör'ü bilen biriyle değiştirdik ama ne yazık ki yine çalışmadı. Isıl işlem yaptık olmadı. Yani sorunu çözemedik mecburen başka anakart alacağım :( yinede cevap veren herkese teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı