Anakart Çipseti Güncelleme

Bir de bu işlemi yapmadan önce ne olur ne olmaz bilgisayarın Acronis True Image gibi yazılımlarla yedeğini al. Ters bir durum olursa günlerini heba etme.

Egemen çoğu kişi bişey olursa, basarım formatı geçerim olur biter hesabı ile hareket ediyor. Yani image almak onlar için bişey fark ettirmiyor uğraştan başka. Ayrıca sende olan sorun onda olacak diye bir durum yok ama tabi image almak isterse de kendi bilir. En azından sistem geri yükleme vb yöntemlerle geri alabilir veya dosyalarını kurtarıp format atabilir.

Benimkisi sadece bir tavsiye :) Yedeği olmasına rağmen saatlerce uğraştım. Üstelik yedek 1 hafta öncesine aitti. 1 haftada o kadar çok program güncellenmişti ki. Format atarım biter mantığı ancak şu durumda daha hızlı olur. Atarsın formatını. Ne güncelleştirme yaparsın ne bir şey. Programlar güncel mi değil mi önemli olmaz.

Nasıl ROM veya başka bir MOD atmadan önce Nandroid backup almanızı öneriyorlarsa Android'te burada da aynı durum geçerli bence. İki durumda da ters bir şey oldu mu saatler, günler çöpe gidiyor.

Bir yedek alma maksimum tam dolu sistem için 30-35 dakika sürüyor. Üstelik bilgisayarı bile yeniden başlatmaya gerek kalmıyor artık. Hatta internette bile geziniliyor bu süre içinde. Bir Windows formatı atma kaç dakika :) Driverlar da yüklenecek tabi hiç olmazsa :)

Orasını doğru diyorsun :) ancak işde bu mantığı benimsemiş kişi çoğunlukta bunu belirtmek istedim. Şahsen ben format dahil sürücüler vs vs ile birlikte 1/2 saatte yapabiliyorum çoğu sistemi.
Windows güncellemelerinde ki en fazla zaman kaybına neden olanlar SP ve Netframe vs. olduğu için Setuplarını hazır tutarım :) bu yüzde zaman kaybı olmuyor tavsiye de ederim devamlı format atanlar için.

Masaüstü bilgisayar kullanıyorsun ama değil mi? Laptopta iş uzuyor :) Sürücü işi özellikle. SSD'li son model bir masaüstü PC'de işler göz açıp kapayıncaya kadar bitiyor hakkaten :) 1-1.5 saatte her şey hazır olur onda. Laptopta 10 program güncellemesi , 15 Windows 8 güncellemesi, 3 driver güncelleştirmesi 1-1.5 saatimi aldı geçen işte :)

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı