Anakart CPU kırmızı ışık ardından VGA kırmızı ışık hatası

cancan1135

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ekran kartımı değiştirdikten sonra sistemim açılmıyor yardımlarınızı rica ediyorum sistemim şu şekilde.
3800X.
MSI 450M Tomahawk Max.
Ekran kartı 6800XT.
RAM G.Skill Trident Z duall 16 GB.
PSU rm750.

Sorunum şu şekilde başladı. Daha önce 3080'im vardı, onu sattım sıfır kapalı kutu 6800XT aldım ve kırmızı ışık hatası aldım. Power tuşuna basınca önce CPU ışığı kırmızı yanıyor sonra sönüp VGA ışığı kırmızı yanıyor. Ekran kartı arızalı değil ondan eminim. Çünkü 2 ekran kartında denedim ikisi de aynı şekilde sorunum ne olabilir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba arkadaşlar ekran kartımı değiştirdikten sonra sistemim açılmıyor yardımlarınızı rica ediyorum sistemim şu şekilde.
3800X.
MSI 450M Tomahawk Max.
Ekran kartı 6800XT.
RAM G.Skill Trident Z duall 16 GB.
PSU rm750.

Sorunum şu şekilde başladı. Daha önce 3080'im vardı, onu sattım sıfır kapalı kutu 6800XT aldım ve kırmızı ışık hatası aldım. Power tuşuna basınca önce CPU ışığı kırmızı yanıyor sonra sönüp VGA ışığı kırmızı yanıyor. Ekran kartı arızalı değil ondan eminim. Çünkü 2 ekran kartında denedim ikisi de aynı şekilde sorunum ne olabilir acaba?
BİOS pili çıkarın 20 Dakika bekleyin, bu sürede tüm gücü kesin ve start ve reset tuşuna 20 kere basın.

Aynı zamanda bu sorun RAM ile alakalı da olabilir.

BIOS pili çıkarın 20 dakika bekleyin, bu sürede tüm gücü kesin ve start ve reset tuşuna 20 kere basın.

BIOS pili çıkarın 20 dakika bekleyin, bu sürede tüm gücü kesin ve start ve reset tuşuna 20 kere basın.

RAM'lardan olabileceğimi sanmıyorum ki onlarda denedim şu an pilini çıkardım onu deneyeceğim bakalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı