Anakart değişikliğinden sonra sistem açılmıyor

Venelix

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarım yaklaşık 2-3 hafta önce bozuldu sorunu kasa çalışıyor fakat ekrana ve klavye mouse gibi cihazlara bir şey gelmemesiydi. Bilgisayarciya götürdüm sorunun anakartta olduğunu söyledi yeni bir anakartla degistirdim, modeli;
Intel E210882 model. Fakat bu anakart önceki anakarta taktigim RAM'lerle uygun değildi DDR3 falandı bir yere götürüp takas yaptım ve orada denendi sorun yok yani RAM'lerde ardından evde taktigimda kasanin güç düğmesi normalde anakarti değiştirmeden önce mavi yaniyordu. Fakat şu an turuncu sarı yanıyor ve bilgisayar hala açılmıyor. 2 bileşende değişmiş halde sorunu anlayamıyorum ne yapmam gerekiyor? Anakartta kırmızı yeşil yanıyor yan yana.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart değişimi gibi büyük değişimlerde sıfırdan kurulum yapmanız her zaman daha sağlıklıdır ve hatta yapılması gereklidir.
Onun dışında bios ekranına gelebiliyorsanız boot sırası ve IDE/AHCI ayarını kontrol etmelisiniz.

Galiba hiç açılmıyor BIOS'u resetlemeyi deneyin.

Işıkların ne anlama geldiğini öğrenebilmek için anakartınızın kılavuzuna bakabilirsiniz.

Anakart modeliniz ve işlemciniz nedir?

Anakartin üstünde E210882 yazıyor.
İşlemci Q8400.

Anakart değişimi gibi büyük değişimlerde sıfırdan kurulum yapmanız her zaman daha sağlıklıdır ve hatta yapılması gereklidir.
Onun dışında BIOS ekranına gelebiliyorsanız boot sırası ve IDE/AHCI ayarını kontrol etmelisiniz.

Işıkların ne anlama geldiğini öğrenebilmek için anakartınızın kılavuzuna bakabilirsiniz.

Bilgisayarin ekraninda sadece No Signal yazıyor BIOS'u resetlememe rağmen bir şey değişmedi. Kılavuza nasıl ulaşabilirim bilmiyorum. İkinci elden yeni aldim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Onun dışında BIOS ekranına gelebiliyorsanız boot sırası ve IDE/AHCI ayarını kontrol etmelisiniz.

Hocam öyle bir anakart yok.

E210882 bilgi Intel® Masaüstü Anakartları bakın isterseniz yanlış yere baktınız.

Sorun çözülmedi hocam hala, yeni 2 GB'lik taktigim halde yine çalışmıyor. Şu an turuncu ışık sabit yanıyor, anakartta yeşil kırmızı yan yana yanmaya devam ediyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı