Anakart degisimi sonrası performans düşüşü

Dcesipt

Decapat
Merhabalar, bilgisayarım rutin olarak çalıştıgı sırada bir sabah hiç açılmadı teknik servise yolladım ve anakart degistirildi (format atılmadı) ardından PC geldikten sonra performans düşüşü ve klavye ile ilgili bir takım sorunlar yaşadım.
Nokta, yumuşak G, delete, soru işareti, 0, tire, ve F11 tuşlarım fonksiyonlarını yerine getiremez oldu.
Mesela noktaya basılı tuttugumda //// "çaçaçaçaxçax" yazıyor.
Yumuşak g ye basılı tuttugumda /// L, ve prt scr görevi görüyor.
Sıfıra basılı tuttugumda /// o"7o"7o"o"7o"7o"7o"7o"7o"7 yazıyor fon.

Ama bugün ilginç bir şekilde fonksiyonunu yerine getiremeyen, bahsettigim tuşlar kısa bir süreligine fonksiyonlarını yerine getirip eski bozuk haline geri döndü.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar, bilgisayarım rutin olarak çalıştıgı sırada bir sabah hiç açılmadı teknik servise yolladım ve anakart degistirildi (format atılmadı) ardından PC geldikten sonra performans düşüşü ve klavye ile ilgili bir takım sorunlar yaşadım.
Nokta, yumuşak G, delete, soru işareti, 0, tire, ve F11 tuşlarım fonksiyonlarını yerine getiremez oldu.
Mesela noktaya basılı tuttugumda //// "çaçaçaçaxçax" yazıyor.
Yumuşak g ye basılı tuttugumda /// L, ve prt scr görevi görüyor.
Sıfıra basılı tuttugumda /// o"7o"7o"o"7o"7o"7o"7o"7o"7 yazıyor fon.

Ama bugün ilginç bir şekilde fonksiyonunu yerine getiremeyen, bahsettigim tuşlar kısa bir süreligine fonksiyonlarını yerine getirip eski bozuk haline geri döndü.

Sizce sorun neden kaynaklanıyor?
Masaüstü bir bilgisayar mı kullanıyorsunuz laptop mu?

Masaüstü bir bilgisayar mı kullanıyorsunuz laptop mu?
laptop kullanıyorum hocam
Anakart chipsetini yüklediniz mi?
hocam pc yi teknik servis yaptı yüklenmiş olup olmadıgını bilmiyorum nasıl kontrol edecegim hakkında bilgilendirebilirebilir misiniz beni
Anakart chipsetini yüklediniz mi?
Hocam chipset driverları mevcuttu .Bios güncellemeyi denedim etki etmedi o yüzden en son format atıp tekrardan yükledim driverları .Formatın başlangıcında klavye ve performansta bir takım sorunlar mevcuttu fakat daha sonradan klavyedeki sorun ortadan kalktı onun ardından ise performans bahsettiğim konunun öncesi kadar olmasa da daha iyi duruma geldi (5-20 fps arasından 25-50 arasına çıktım).

Son düzenleme:

Geri
Yukarı