Çözüldü Anakart değiştikten sonra GT 730 kullanılamıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

aspdokwoak

Centipat
Daha fazla  
RAM
8
SSD veya HDD modeli
128 gb
Anakart
gigabyte ga-h61m-ds2
İşlemci
intel core i5-3470
Merhaba bir yardıma ihtiyacım var ana kartımı değiştirdim. Ama normalde çalışan ekran kartım "GT730". Bu anakarta takıyorum. Açılıyor bu ekranda donuyor klavye çalışıyor ama BIOS'a girmek için tuşa bassam bile çalışmıyor böyle kalıyor ama anakartın VGA girişinden denediğimde sıkıntısız giriyor (ekran kartı takılı değil) ama tekrar GT730 ekran kartımı denediğimde aynı oluyor neden bu arada başka bir ekran kartı taktım sorun çözüldü taktığım ATI Radeon 2600 Pro HD. Ama o ekran kartında neden öyle yaptı? Sebebi nedir?

IMG_20221124_173948_2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Kralsın hocam O7 tek sorunum şu ben hiç BIOS güncellemesi yapmadım :D

Evet senin için olan güncelleme verdiğim linkteki :).
Araştırıp bilgi vereceğim .

kralsın hocam o7 tek sorunum şu ben hiç bios güncellemesi yapmadım :D
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ekran kartı girişini bir güzel silgi ile silin bir de öyle deneyin hocam olmadı BIOS pilini çıkartın bir sıfırlayın BIOS'u.

Ve PSU yetiyor mu anakart destekliyor mu ayrıca BIOS'tan legacy modunu enable Fast boot kısmı var ise disabled yapın.

BIOS sürümünüz güncel midir,

Windows sürümünüzü güncelleyin veya tekrar kurulum yapın eski kartlarda böyle şeyler olabiliyor.

Windows ile olmayabilir hocam çünkü BIOS ekranında donuyor demiş arkadaş sorunu BIOS'ta olmalı ve güncelleme yapması gerekebilir.

BIOS sürümünüz güncel midir,

Windows sürümünüzü güncelleyin veya tekrar kurulum yapın eski kartlarda böyle şeyler olabiliyor.
F7 sürüme sahip şuan başka bir ekran kartı takılı şekilde yazıyorum eğer eski ise nasıl güncelleyebilirim ki?

Ekran kartı girişini bir güzel silgi ile silin bir de öyle deneyin hocam olmadı BIOS pilini çıkartın bir sıfırlayın BIOS'u.

Ve PSU yetiyor mu anakart destekliyor mu ayrıca BIOS'tan legacy modunu enable Fast boot kısmı var ise disabled yapın.
tamam şuan deniyorum bios pilini yaptım değişmedi. şuan deniyeceğim

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    5,8 KB · Görüntüleme: 22

Geri
Yukarı