Anakart elektrik almıyor

Umut Kartal

Hectopat
Bilgisayarım normal çalışırken birden kapandı ve Power tuşuna bastığımda hiç elektrik alamadığımı fark ettim. Power'dan şüphelendim. Çünkü hiçbir şekilde tepki vermiyordu. Power alıp bilgisayarcı ya götürdüm ve anakartımın elektrik almadığını söyledi PCI Express slotunun orada bir sıcaklık olduğunu ve anakartımın yandığını söyledi. Power zaten gitmişti çünkü elektrik alamıyordum. RAM'lerim 1866 MHz'di ve ben bunları 2400 MHz'ye yükselmiştim. Büyük ihtimal anakart o yüzden yandı soğutmamdan fanlardan ses geliyordu. RAM'leri işlemciyi test ettirecek çalışır durumda bir ana kartım yok. İlde ne kadar bilgisayarcı arasamda işlemci RAM ekran kartını test etmediklerini söylediler, işim şansa kaldı. Anakart buldum sıfır beni idare edecek şekilde ama diğer parçaların zarar görüp görmediğini bilmiyorum.

Bilgisayarım normal çalışırken birden kapandı ve Power tuşuna bastığımda hiç elektrik alamadığımı fark ettim. Power'dan şüphelendim. Çünkü hiçbir şekilde tepki vermiyordu. Power alıp bilgisayarcı ya götürdüm ve anakartımın elektrik almadığını söyledi PCI Express slotunun orada bir sıcaklık olduğunu ve anakartımın yandığını söyledi. Power zaten gitmişti çünkü elektrik alamıyordum. RAM'lerim 1866 MHz'di ve ben bunları 2400 MHz'ye yükselmiştim. Büyük ihtimal anakart o yüzden yandı soğutmamdan fanlardan ses geliyordu. RAM'leri işlemciyi test ettirecek çalışır durumda bir ana kartım yok. İlde ne kadar bilgisayarcı arasamda işlemci RAM ekran kartını test etmediklerini söylediler, işim şansa kaldı. Anakart buldum sıfır beni idare edecek şekilde ama diğer parçaların zarar görüp görmediğini bilmiyorum.

Geçmiş olsun. Bilgisayarcılar denemiyorsa anakart alıp denemelisin diğer parçaları.

Ana kart alıp bende denemek istiyorum şöyle bi durum var sistem eski diğer parçalara zarar geldiyse komple sistemi değiştirmek daha mantıklı olacaktır ve aldığım kart elimde kalacaktır boştan yerede almak istemiyorum işim şansdan ibaret dostlar. Kararsız kaldım hiç denemeden yeni sistememi geçsem yoksa yeni ana kart alıp diğer parçaları kontrol mu etsem diye şüphedeyim.

Anakart alıp bende denemek istiyorum şöyle bir durum var sistem eski diğer parçalara zarar geldiyse komple sistemi değiştirmek daha mantıklı olacaktır ve aldığım kart elimde kalacaktır boştan yerede almak istemiyorum işim şansdan ibaret dostlar. Kararsız kaldım hiç denemeden yeni sistememi geçsem yoksa yeni anakart alıp diğer parçaları kontrol mu etsem diye şüphedeyim.

Hocam, bütçeniz varsa hiç denemeden yeni sistem toplayın. Öbür sistemide hiç takmayın kafaya.

Yeni konular

Geri
Yukarı