Anakart güncel ise tekrar güncellemek gerekir mi?

İlk defa BIOS ile bugün haşır neşir oldum az önce bir forumda gezerken downgrade işlemi yapılamaz gibisinden bir şey okumuştum saçma gelmişti ama bilgi diye atmıştım arkaya. Bulursam buraya SS atarım.

Öyle bir şey yok istersen BIOS'u daha eski bir tarihe güncelliyebilirsin bizzat kaç defa yaptım.

Kimse söyledi ise doğru bilgi değildir.

Şu var ama yeni nesil Ryzen işlemcileri kullanabilmek için eski ana kartlara güncelleme yapabileceksiniz fakat tekrar eski nesil Ryzen işlemciyi o ana kartta kullanamayacaksınız. Yani downgrade yapamayacaksınız. Okuduğunuz bu olsa gerek.

Yani ikisi farklı durum. Eski nesil Ryzen chipsetli ana kart kullananlar bu güncelleme çıktığında dikkat etmeli. Eğer yeni nesil Ryzen işlemci kullanamayacaklar ise.

Son düzenleme:
İlk defa Bios ile bugün haşır neşir oldum az önce bir Forumda gezerken Downgrade işlemi yapılamaz gibisinden bir şey okumuştum saçma gelmişti ama bilgi diye atmıştım arkaya. bulursam buraya ss atarım.
İstediğiniz sürüme düşürülebilir ve yükseltebilir. Önemli etken BIOS açıklamaları. Uyumluluk açıklamaları kontrol edilerek yapılır.

Yeni konular

Geri
Yukarı