Anakart + işlemci önerisi

Bütçe
2000₺

YnsCann

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Birkaç ay önce oyun vs için aldığım bilgisayarım ile ufaktan render vs işleri ile uğraşmaya başladım. Her şey güzel gidiyor iken anakartımda çıkan arızadan dolayı CPU-anakart değişme kararı aldım.

Öncelikle şunu belirteyim, render için olan PC bir süre sonra sürekli kullanımda olacağı için (ve kardeşim için) 2-3 aya bir APU sistem daha dizmeyi planlıyorum.

2000₺ bütçem var (2.el 0 fark etmez) sizce APU CPU + yüksek anakart mı yoksa yüksek CPU + idarelik anakart mı?

Bana sorun yaratmayacak şekilde (2 ay APU CPU ile idare ederim bir şey olmaz) anakart + CPU önerir misiniz?
AMD tercihimdir (RAM ve OC açısından).

GTX 1060 3 GB GPU, Corsair VS550 PSU ve 16 GB Corsair Vengeance RAM olarak donanım belirtmem yeterli olacaktır diye düşünüyorum.

Yardımcı olmaya çalışan arkadaşlar için şimdiden teşekkür ederim.
APU:
Benim tercihim Ryzen 5 2400G + gigabyete B450 Aorus Pro Wi-Fi
Render:
Ryzen 7 2700X + gigabyete B450M S2H

Son düzenleme:
Hocam demek istediğinizi tam anlayamadım. APU işlemci önerisi mi istiyorsunuz? Bütçenizi en fazla ne kadar aşabilirsiniz?

Hocam demek istediğinizi tam anlayamadım. APU işlemci önerisi mi istiyorsunuz? Bütçenizi en fazla ne kadar aşabilirsiniz?

Bütçe açarsam süre artar ki bunu da çok istemiyorum.

Kısaca şöyle söyleyeyim 2 ay sonra ek APU sistem alacağım şu anda 2K bütçe var anakartı mı yüksek tutayım yoksa işlemciyi mi?

Anakartı yüksek tutarsam APU CPU almam lazım ki 2 ay sonra işime yarasın.

Anakartı mı yüksek tutayım yoksa işlemciyi mi?
İşlemciyi yüksek tutmak çok daha mantıklı olur. Anakart olarak paylaştığım modele bakabilirsiniz.

İşlemciyi yüksek tutmak çok daha mantıklı olur. Anakart olarak paylaştığım modele bakabilirsiniz.

Anakarta ek işlemci ne önerirsiniz peki?

İşlemci:

Anakart:

İşlemci:

Anakart:

Teşekkürler fakat böylede anakart düşük kalmış APU CPU alırsam anakart yüksek tutmam gerek ki bir daha değişmeye gerek kalmasın.

Geri
Yukarı