Anakart logosundan sonra "sinyal yok" yazıyor

Kolpa Ayhan

Picopat
Umarım sıkılmadan hepsini okuyup bana yardımcı olacak kişiler çıkacaktır.

Her zaman ki gibi bilgisayarı açtığımda bugün bu sorun ile karşılaştım. Nedenini bilmiyorum ama bilgisayar başlarken Anakart'ın açılışta çıkan yazılarını gördüm.
Daha sonrasında masaüstü gelmedi ve sinyal yok uyarısı aldım. Bilgisayarı yeniden başlattığımda görüntü gelmişti.
Sebebini öğrenmek için konu açtım ki ileride bana sorun çıkartacağında ne yapmam gerektiğini bileyim.
Sistemin parçaları da yeni.

Bunlar dışında da küçük bir sorun yaşıyorum. Aldığım görüntü ile ilgili.
Ekranın üst kısmına aniden ve nadiren bir perde iniyor. Genelde siyah renkte ama bazen mavi falan da olabiliyor.
Bir de bunu forumlarda falan gezerken biraz daha yaptığını fark ettim.
Ama 144 Hz'den 100'e aldığımda sorunun epeyce azaldığını gördüm ve 60 Hz yaptığımda ise bir sorunla karşılaşmamıştım.

Bütün bu sorunların sebebi ne olabilir sizce?
Önemli gelişme :
Masaüstü video kaydettim. 2. Olarak bahsettiğim sorunu da video esnasında yaşadım ve videoyu açıp izledim.
Videoyu açtığımda anlık olarak ekranın üst kısmına inen siyah perde gözükmüyordu ama bu sorunu videoyu çekerken yaşamıştım.
Yani video da gözükmeyen bir sorunun sebebi monitör veya kablolarla alakası olabilir mi?
Ek olarak :
Daha çok yazıların bulunduğu bölgede bu sorunu çıkartıyor sanırım. Doğru bir analiz mi yaptım bilemiyorum.

Son düzenleme:
Dün çok kaliteli bir rehber @SideWinder hocam tarafından yayınlandı. Bence sorununuzun çözümünü burada bulabilirsiniz. Yine çözülmezse kablo ya da panel arızası olabilir bu arada.

Dün çok kaliteli bir rehber @SideWinder hocam tarafından yayınlandı. Bence sorununuzun çözümünü burada bulabilirsiniz. Yine çözülmezse kablo ya da panel arızası olabilir bu arada.

Video çekerken yaşamıştım bu anlık perde inme sorununu ama videoyu açıp izlediğimde bir sorun görünmüyordu. Sorunun sistemde olmadığından emin olabilir miyiz böylelikle?
Az önce yine anlık görüntü kesildi Netflix uygulamasını kapattığım zaman.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı