Anakart modeli nasıl öğrenilir?

334709

Hectopat
Anakart modelime bakıp BIOS güncelleyeceğim fakat anakart modelimi bulamıyorum. Ekte olduğu gibi CG8265 gösteriyor ve AIDA64, CPU-Z uygulamalarında da aynı şekilde. BIOS'ta da yazmıyor. BIOS'ta yazan sürüm ve ASUS sitesindeki sürücülere baktığımda Maximus IV gene-Z olduğunu tahmin ediyorum ama emin olamadım. Tek bildiğim Z68 chipsetli olduğu. Tam olarak nasıl öğrenebilirim? Veya model bilmeden otomatik BIOS güncelleme imkanım var mı? ASUS marka anakartlar aygıt yöneticisinden güncelleniyor diye biliyorum ama desteklemiyor sanırım.

Dosya Ekleri

• Adsız2.png
    Adsız2.png
    14,3 KB · Görüntüleme: 163
Son düzenleyen: Moderatör:
Anakartın üzerinde yazıyor olması lazım.

Anakartı çıkarıp bakmak istemediğimden açtım konuyu :D

Çalıştıra msinfo32 yaz gelecek pencerede yazıyor.

Bu şekilde gözüküyor.
CPU-Z üzerinden "Motherboard" sekmesine gelerek anakartınız ile ilgili bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Belirttim konuda gördüğüm her şeyi arattım ancak bulamadım.

Bu arada DDR3, 1155pin, Z68 chipsetli olduğunu biliyorum sadece.

Dosya Ekleri

• 1593338829410.png
    1593338829410.png
    52,4 KB · Görüntüleme: 47
ASUS'un hazır bilgisayarını kullanıyorsunuz, Büyük ihtimalle anakartınız OEM anakart.
Ancak kasanın içini açıp üzerindeki yazana bakabilirsiniz, i7 2600 üzerinde olduğuna göre LGA 1155 soketli olduğu kesin.

ASUS'un hazır bilgisayarını kullanıyorsunuz, Büyük ihtimalle anakartınız OEM anakart.
Ancak kasanın içini açıp üzerindeki yazana bakabilirsiniz, i7 2600 üzerinde olduğuna göre LGA 1155 soketli olduğu kesin.

Bilgisayar hazır değil, önceki bilgisayarım kullanılamaz halde olduğu için anakart ve işlemciyi babam ikinci el almış bana verdi. Babam anlamaz ben de bulamadığımdan konu açtım

Geri
Yukarı