Anakart pinlerinin yamuk olması sorun olur mu?

Coolpanda

Hectopat
Sıfır anakart aldım, koruma bandını henüz açmadım. Anakartın arkasında 2 tane pin bayağı eğilmiş eğilmiş sorun olur mu? Sorun olmaz diyorsanız iade etmekle uğraşmak istemiyorum.

IMG_20220528_140920.jpg

Edit: Anakartın arka kısmındaki pin yamuk arkadaşlar.
IMG_20220528_140901.jpg

Son düzenleme:
İade etmen gerekli bu durum ileride büyüyebilir zaten Intel anakartlarda böyle bir sorun var bir süre sonra işlemci çok baskı yaptığından pinler yamuluyor iade etmelisin ileride sorun yaratabilir başına.

Hayır, gerek yok. Oraların bükülmüş olması bir sorun teşkil etmez. Tabii o kısım anakartın ön kısmı(işlemci, PCI-e soketinin olduğu taraf) değilse. Eğer o taraf ise evet sorun teşkil edebilir.
O bükülü kısmın ters tarafında büyük ihtimalle bir komponent var ve bu onun artık bacakları.

Şimdi montajı yaptıktan sonra bir sorun çıkarsa parçaların tamamını söküp garantiye göndermek, geldikten sonra tekrar montaj yapmak diğer parçalara da zarar verme riski taşıyor bence. O yüzden diyorum değişim diye.

İade etmen gerekli bu durum ileride büyüyebilir zaten Intel anakartlarda böyle bir sorun var bir süre sonra işlemci çok baskı yaptığından pinler yamuluyor iade etmelisin ileride sorun yaratabilir başına.

Sen ne anlatıyorsun kardeşim? Orası anakartın hangi bölümü sen baktın mı :D

Hayır, gerek yok. Oraların bükülmüş olması bir sorun teşkil etmez. Tabii o kısım anakartın ön kısmı(işlemci, PCI-e soketinin olduğu taraf) değilse. Eğer o taraf ise evet sorun teşkil edebilir.
O bükülü kısmın ters tarafında büyük ihtimalle bir komponent var ve bu onun artık bacakları.
Evet arka kısmı.
Sorun olmaz ama uzay montaj olarak kullanacaksanız olabilir.
Kasaya montajlayacağım.

Arka taraftaki yamuk pinler tam olarak ön tarafta şu parçaya denk geliyor. Yamuk pinler anakartin arkasında kaliyor.
IMG_20220528_154908.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı