Anakart + RAM önerisi

dürümkıs

Decapat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar direkt konuya giriyorum, bundan 1 yıl öncesine kadar bilgisayarımın durumu gerçekten kötüydü. Anakartımın desteklediği Max işlemci olan Core 2 Quad Q9550 işlemciyi taktırdım ve LoL'deki FPS değerimi 70'in üzerine taşıdım. Sonrasında Valorant için RX550 ekran kartı aldım (Riot destek ekibi bu ekran kartını önerdi (DX11 hatası)). Halihazırda böyle bir sistem oluştu. Q9550 işlemci, RX550 ekran kartı, 4 GB RAM. 1 hafta içinde sisteme SSD de ekleyeceğim fakat artık RAM yetersiz. Anakart modelim MS-7529(CPU-Z de böyle yazıyor). DDR2, 775 soket ve 2 RAM slotu olan bir anakart. Böylece sisteme maksimum 4 GB RAM takılabiliyor. Benden daha iyi bilirsiniz ki günümüzde 4 GB RAM artık yetersiz kalıyor. Ben de RAM'imi 8 GB seviyesine çıkartmak istiyorum fakat nasıl yapacağım hakkında bir fikrim yok. Ya DDR2 775 soket bir anakart alacağım 4 RAM slotu olan 4×2'den 8 GB RAM yapacağım, ya da 775 soket DDR3 bir anakart alıp 4+4 RAM takacağım. Sizce hangisi daha performanslı ve ekonomik olur? Çok iyi olmayan bir sisteme çok para bayılmak istemiyorum açıkcası. Tavsiyelerinizi bekliyorum :)
Yok mu yardım edicek biri?

Son düzenleme:
Öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı