Anakart, RAM ve ekran kartı markası ne olmalı?

hayrikoc

Hectopat
Daha fazla  
Her parçanın birbiriyle odaklı olmasını istiyorum bunu kendimde yapabilirim ama sıkıntım var. Mesela msi anakartın üzerine asus ekran kartı üzerine corsair ram gibi.
Sizce anakart, ram, ekran kartı markası ne olmalı? Model istemiyorum sadece marka :)
Örneğin: anakart msi, ekran kartı asus, ram corsair.
Sistemi topladıktan sonra tanıtım yapıp sizinle paylasacagım oyun testlerimi.
Bilgisayar fraps çekme ve oyun odaklı kullanılacaktır. İyi günler :utandım:

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu seçimler bütçene ve ne iş yapacağına bağlı.
Bütçeni ve monitör dahil mi, değil mi belirtirsen sevinirim.
Hızlı cevap için teşekkürler. Aslında pek bütçem yok. Sınırım yok yani bütçede yeterki hakketsin. Recep Baltaş Beyin yorumunu okudum anakart olarak msi, overclock yapacaksan asus, apple os falan yükleyeceksen gigabyte dedi.

Hangileri alanında daha iyi ise ondan ıstıyorum. :)

Örneğin 1500TL bütçen var. Şöyle bir düşünce belirir insanın kafasında.

İşlemci: AMD FX-6300
Anakart: ASUS M5A97 LE R2.0
RAM: GSKILL Ripjaws 4GB 1600MHz
Ekran Kartı: Powercolor R9 270X
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
Kasa: Xigmatek Asgard 382 600W

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Örneğin 1500TL bütçen var. Şöyle bir düşünce belirir insanın kafasında.

İşlemci: AMD FX-6300
Anakart: ASUS M5A97 LE R2.0
RAM: GSKILL Ripjaws 4GB 1600MHz
Ekran Kartı: Powercolor R9 270X
HDD: Seagate Barracuda 1TB 7200Rpm
Kasa: Xigmatek Asgard 382 600W

Umarım yardımcı olabilmişimdir.

Hocam ben sistem tavsiyesi istemiyorum :( Sadece hangi parça alanında iyi olduğunu sordum oyuncu bilgisayarı için.

Ben de belirttim zaten. Bu iş bütçende biter, yoksa ben sana gidip öyle değişik şeyler öneririm ki, donup kalırsın.

Haydi, şöyle düşünelim.

İşlemci: AMD
Anakart: MSI, ASUS
Ekran Kartı: Nvidia tarafında MSI, AMD tarafında Powercolor
RAM: GSKILL veya Corsair, farketmez
HDD: Seagate

Yeterli mi? :)

Hocam ben sistem tavsiyesi istemiyorum :( Sadece hangi parça alanında iyi olduğunu sordum oyuncu bilgisayarı için.
Bu çok değişken bir şeydir, her marka her ürünü çok süper yapmaz, bazı zaman olur bi parti ürünlerinde sorun olur. Mesela Asus Gtx 660'ı iyi yapar, Msi Gtx 970'i değişir yani. Genelde herkes Amd bir işlemci ile Asus M5A97 anakart kullanır resmen fenomen olmuştur, ama ben Gigabyte 990XA aldım çünkü ileride Sli yapacağım için. Ortada hiç bir şey yokken "Bu markanın her ürünü çok iyi bunu al" demez kimse.

Ben de belirttim zaten. Bu iş bütçende biter, yoksa ben sana gidip öyle değişik şeyler öneririm ki, donup kalırsın.

Haydi, şöyle düşünelim.

İşlemci: AMD
Anakart: MSI, ASUS
Ekran Kartı: Nvidia tarafında MSI, AMD tarafında Powercolor
RAM: GSKILL veya Corsair, farketmez
HDD: Seagate
Yeterli teşekkürler :)
Yeterli mi? :)
Bu çok değişken bir şeydir, her marka her ürünü çok süper yapmaz, bazı zaman olur bi parti ürünlerinde sorun olur. Mesela Asus Gtx 660'ı iyi yapar, Msi Gtx 970'i değişir yani. Genelde herkes Amd bir işlemci ile Asus M5A97 anakart kullanır resmen fenomen olmuştur, ama ben Gigabyte 990XA aldım çünkü ileride Sli yapacağım için. Ortada hiç bir şey yokken "Bu markanın her ürünü çok iyi bunu al" demez kimse.

SLI nedir hocam sorması ayıp ?

Nvidia'da "Sli", Amd cephesinde "CrossFireX" diye geçer. Birden fazla ekran kartını birbirine bağlama teknolojisine verilen isim. Asus M5A97 sadece CrossFire destekliyordu ben ise Nvidia ekran kartı alacağım için Gigabyte aldım.
Bilgi için çok teşekkür ederim. Çok fazla soru soruyorum ama, hangi marka alanında daha iyidir? Bütçeyi 500 tl sayarsak her biri için :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı