Anakart Sata 3.0 PCI-E 3.0 Öneri

user

Hectopat
Yeni işlemci ve ankart almayı düşünüyorum.Anakart bunu buldum :

VATAN COMPUTER - GIGABYTE - GA-B75M-D3V Intel B75 Soket 1155 DDR3 1600MHz SATA 3.0 USB 3.0 DVI&VGA Anakart - Anakart

Buna uygun yada sizin buna denk olabilecek şekilde anakart ve işlemci önere bilirmisiniz.Önemli SATA 3.0 ve PCI-E 3.0 SSD ve ekran kartım 3.0 onun için bu özelliklere dikkat ediyorum.Siz kendiniz amd daha ucuz olur derseniz amd söyleyin.Örnek olması açısından o anakartı gösterdim.Yorum ve önerileriniz bekliyorum arkadaşlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci 200 TL ve anakart yukarıda ankartın fiyatında bir ankart.Şimdiki kullandığım işlemci intel core 2 duo E4700 ve ankart msi 7507 ver 1.0 şimdi söylediğim fiyatlarda giriş seviyesinde bir işlemci ve ankart alsam bile sata 3.0, pci-e 3.0 ve DDR3 olacağından 2 kat daha iyi bir performans alabirim diye düşünüyorum.Tabiki böyle bir ankart bulabilirsem.:)Sizler bana bu konuda ne önerebilirsiniz.

- - - Güncellendi - - -

İntel`de işlemcinin başına "İ" ibaresi gelince fiyatlar neden 2 katında çıkıyor.Performans açısındanda bu iki katına çıkarabiliyormu.

M5A97 R2.0 ve AMD 6300 benim önerimdir. Ama bu iş için bütçeni belirtmelisin.
Seçtiğin anakart PCIe 3 destekli değil.

- - - Güncellendi - - -

İşlemci 200 TL ve anakart yukarıda ankartın fiyatında bir ankart.Şimdiki kullandığım işlemci intel core 2 duo E4700 ve ankart msi 7507 ver 1.0 şimdi söylediğim fiyatlarda giriş seviyesinde bir işlemci ve ankart alsam bile sata 3.0, pci-e 3.0 ve DDR3 olacağından 2 kat daha iyi bir performans alabirim diye düşünüyorum.Tabiki böyle bir ankart bulabilirsem.:)Sizler bana bu konuda ne önerebilirsiniz.

- - - Güncellendi - - -

İntel`de işlemcinin başına "İ" ibaresi gelince fiyatlar neden 2 katında çıkıyor.Performans açısındanda bu iki katına çıkarabiliyormu.

- - - Güncellendi - - -

Konu güncel

AMD sistem alamazsın İstediğin özelliklerde, Gördüğüm kadarıyla Paran da az. AMD alman için Şu anakartı alman lazım desteklemesi için, VATAN COMPUTER - ASUS - SABERTOOTH 990FX/GEN3 R2.0 AMD 990FX/SB950 AM3+ DDR3 1866MHz SATA 3.0 Anakart - Anakart

VATAN COMPUTER - INTEL - Core i5 3330 Soket 1155 3.0GHz 6MB Cache 22nm

407

%25 indirimle Toplam 551TL tutuyor. En düşük İstediğin özelliklerde sistem budur daha altını vatanda bulamazsın.

Ben aslında Asus HD7850 1GB Ekran kartı almıştım eski ankartımla uyum sağlamadı sorun oluşturdu.Onun için bir ankart alacaktım işlemcime göre :

VATAN COMPUTER - MSI - G41M-P33 Combo Intel G41 DDR2 / DDR3 VGA Anakart - Anakart

Arkadaşlar bu kartı önerdiler ama bu kartı alsam bile ekran kartından tam performans alamıyacağımı söylediler. Bende ucuz yollu giriş seviyesinde yeni teknolojileri kullanan
bir işlemci, ankart ve bellek aliyim demiştim.Hem SSD var hemde ekran kartı bunlar 3.0 bunlardan daha iyi bir performans alarım diye PCI-E ve SATA 3.0 istiyorum.

Anakart : VATAN COMPUTER - MSI - B75MA-P45 Intel B75 DDR3 2400MHz(O.C.)SATA 3.0 USB 3.0 DVI&VGA Anakart - Anakart

İşlemci : VATAN COMPUTER - INTEL - Core i3 3220 Soket 1155 3.3GHz 3MB Cache 22nm

Sizce böyle yapsam nasıl olur.Ayrıca yorum ve önerileriniz için teşekkürler arkdaşlar.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı