Anakart servisten gelince yeniden Windows kurmak gerekir mi ?

Furkan Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Alanya / Antalya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar hayirli bayramlar herkese.

Başlikta tam sorunu anlatamadim sanirim. Sorunum şu, yaklaşik 40 gün önce Asus M5A99 FX Pro 2.0 anakart aldim ve 1 ay geçmeden BIOS'un recovery'si silindiği için servise gitti, muhtemelen bayramdan sonra gelecek. Windows 8.1 orjinal kullaniyorum, Windows BIOS'a bağli olarak kurulum yapildiği için servisten gelen anakartin BIOS'un yenileneceğini düşünerek benim Windows'u tekrar kurmam gerekecek mi yoksa direk sistemi toplayip düğmeye basdiğim da sistem açilirmi?

Ayrica formda verilen Windows 8.1 bağlantilari ile benim elimde olan ESD klasörü (Windows 7 den güncelleme yaparak Windows 8 pro ya geçmiştim) arasinda bir fark var mi? Sitedeki indirme linklerinde ki .iso dosyalarini indirip keyi girdikten sonra Windows 8.1 pro olarak kullanabilir miyim? Çünki 128GB'lik SSD kullaniyorum ve boşu boşuna Windows 7 kurup yer kaplamak istemiyorum.

Not: Telefondan yazdiğimdan dolayi harf hatalari için özür dilerim lütfen ceza vermeyiniz.

Teşekkür ederim peki sitede ki Windows indirme bağlantilarindan indirsem direk Windows 8.1 kursam keyi girsem şuan ki kullandiğim Windows 8.1 pro ile arasinda bir fark olur mu yoksa uzun ve zahmetli yolumu önerirsiniz?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı