Anakart ses sorunu

Bütçe
400 TL

Huha57

Decapat
Daha fazla  
Anakartımdaki ses çıkışı muhtemelen bir şekilde bozuldu, HDMI ile ekran kartından ses aldığımda hiçbir sorun yaşamazken kasanın arkasındaki ve önündeki jak girişlerinden sadece cızırtı geliyor (video açıyorum videonun sesi yok sadece cızırtı) anakartı değiştirmek veya tamir ettirmek yerine aklıma bir fikir geldi. Anakartın kendisinde Bluetooth olmadığından ekstra bir Bluetooth Dongle'ı aldıktan sonra Bluetooth bir hoparlör ile ses çıkışı sağlamayı düşünüyorum mümkün mü acaba? Mümkünse eğer kablosuz hoparlör olarak ne önerirsiniz? Bütçem 400 TL.
Anakartım da ASUS Prime A320M-R.

Son düzenleyen: Moderatör:
:D aynı sıkıntıyı yaşıyoruz çözüm yöntemin güzel ama oyunlarda falan gecikmelerle karşılaşabilirsin o yüzden bir jack girişine ihtiyacın olabilir.

Ekran kartımda HDMI çıkışı var ancak monitörümde sadece DVI ve VGA var (alırken site HDMI var diyordu kazık yedik ama yapacak bir şey yok) o yüzden şu an DVI to VGA cihazı ile görüntü alıyorum ki bu cihazda ses aktarımı özelliği de var ( monitörümde hoparlör olmamasına rağmen sadece bunu bulabildim ) Sorun da burada başlıyor ki bundan önce HDMI to VGA kullanıyordum hiçbir sorunum yoktu bu aparatı aldıktan sonra hoparlör ve kulaklık girişlerinde ses gelmeme ve sadece cızırtı gelmeye başladı. Önce sesler birbirini mi karıştırıyor da cızırtı oluyor diye düşündüm fakat aparatı çıkardıktan sonra da kulaklıkta ve hoparlörde cızırtı devam etti o yüzden anakartta hata olduğunu düşünmeye başladım. Sizce sorun ne?
:D aynı sıkıntıyı yaşıyoruz çözüm yöntemin güzel ama oyunlarda falan gecikmelerle karşılaşabilirsin o yüzden bir jack girişine ihtiyacın olabilir.

Ekran kartımda HDMI çıkışı var ancak monitörümde sadece DVI ve VGA var (alırken site HDMI var diyordu kazık yedik ama yapacak bir şey yok) o yüzden şu an DVI to VGA cihazı ile görüntü alıyorum ki bu cihazda ses aktarımı özelliği de var ( monitörümde hoparlör olmamasına rağmen sadece bunu bulabildim ) Sorun da burada başlıyor ki bundan önce HDMI to VGA kullanıyordum hiçbir sorunum yoktu bu aparatı aldıktan sonra hoparlör ve kulaklık girişlerinde ses gelmeme ve sadece cızırtı gelmeye başladı. Önce sesler birbirini mi karıştırıyor da cızırtı oluyor diye düşündüm fakat aparatı çıkardıktan sonra da kulaklıkta ve hoparlörde cızırtı devam etti o yüzden anakartta hata olduğunu düşünmeye başladım. Sizce sorun ne?

Benim ekran kartı da DVI ve VGA :D, vallahi açıkçası bende bu sorunu bayağı araştırdım ve hiçbir sonuç bulamadım. Farklı ekran kartı bile denedim o derece :) garantiye yolladım anakartımı bir sorun olmadığını ses aldıklarını söyleyerek geri yolladılar inanılır gibi değil :D neyse işte en son DVI kablo sipariş ettim. Gelmedi henüz. Neyse ki kulaklığım USB 7.1 olduğunda jack girişi gerekmiyor, hoparlör için de HDMI to VGA adaptördeki ses jackını kullanıyorum. Eğer o da olmazsa HDMI to DVI dönüştürücü alacağım ses için. VGA kablodan kurtulmak istiyorum çünkü :)

Yeni konular

Geri
Yukarı