Anakart soğutma bloğu takarken kıvılcım çıktı

SngrBob

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ekran Kartı : GeForce GTX 1650 4GB
İşlemci : AMD Ryzen 5 5600h
Ram : 32GB 3200Mhz DDR4
SSD : 1TB M.2 SSD
@499337
Laptopa RAM takacaktım. RAM'i taktıktan sonra RAM'in üstüne soğutma bloğunu oturturken soğutma bloğunun kenarı bu daire içinde olan yere deydi ve kıvılcım çıktı. Fakat hemen müdahale ettim Max 1sn sürdü yani bilgisayarı Lenovo Vintage'den falan da test ettim herhangi bir sıkıntı çıkmadı. 3 haftadır da bu şekilde kullanıyorum sence sorun olur mu değiştirmem lazım mı? Hatta @HindistanCevizli diye birinin de başına gelmiş onun formunda buldum seni.
@499337
Laptopa RAM takacaktım. RAM'i taktıktan sonra RAM'in üstüne soğutma bloğunu oturturken soğutma bloğunun kenarı bu daire içinde olan yere deydi ve kıvılcım çıktı. Fakat hemen müdahale ettim Max 1sn sürdü yani bilgisayarı Lenovo Vintage'den falan da test ettim herhangi bir sıkıntı çıkmadı. 3 haftadır da bu şekilde kullanıyorum sence sorun olur mu değiştirmem lazım mı? Hatta @HindistanCevizli diye birinin de başına gelmiş onun formunda buldum seni.
@499337 oyun filanda oynadım bir sıkıntı yok eğer önemli bir şey ise değiştiriyim

Dosya Ekleri

• 07F4F0B1-5CE8-4038-855C-80A804FE4B45.png
    07F4F0B1-5CE8-4038-855C-80A804FE4B45.png
    343 KB · Görüntüleme: 144
Bu işlemleri yaparken bataryayı mutlaka çıkartmaya çalışın. Sorun yoksa kullanmaya devam edin.
Sonra pc yi çalıştırdım çalıştı sonra bataryayı çıkarıp öyle yaptım dersimi aldım artık cihaz kapalıyken akım geçmez sanmıştım
Şuan kullanıyorsanız ve sorun yoksa kullanmaya devam edin. Statik elektrikten dolayı olmuş olabilir. Genelde parçalar buna dayanıklıdır.
Biraz kıvılcım çıktı ama sorun olur mu kıvılcım çıktı direk çektim soğutma bloğunu üfleyerek soğuttum zaten ama dediğim gibi gta 5 filan oynadım 3 hafta boyunca bir sorun yoktu
Şuan kullanıyorsanız ve sorun yoksa kullanmaya devam edin. Statik elektrikten dolayı olmuş olabilir. Genelde parçalar buna dayanıklıdır.
Bide kıvılcım çıkınca o yerde anakartın yeşil yerinde hafif kahverengilik oldu sorun olur mu ama sistem testi filan yaptım parçalar düzgün çalışıuo gözükğyor

Biraz kıvılcım çıktı ama sorun olur mu kıvılcım çıktı direk çektim soğutma bloğunu üfleyerek soğuttum zaten ama dediğim gibi gta 5 filan oynadım 3 hafta boyunca bir sorun yoktu
Sorun olmamış işte kullanmaya devam ediyorum diyorsunuz. :)
Günümüzde bu tür parçaları statik elektriğe olabildiğince dayanaklı yapıyorlar zaten. Sorun olmaz yani.
Yine de bu tür işleri yaparken bilgisayarın güç veren tüm bağlantılarını sökün ve metal bir şeye dokunun.

Çalışıyorsa sorun yok demektir, ben o entegrelerden birinin koptuğunu ve bilgisayarı hala aktif kullandığım zamanları biliyorum.
Teşekkürler yardımınız için
Bataryayı cıkarmayı unutmayın bir daha.
Sorun yoksa dert yok. Merak etmeyin.
Tamamdır sağolun peki kıvılcım çıkınca o bölgede ufacık bir yerde anakartta kahverengilik oldu sorun olur mu ondan
Sorun olmamış işte kullanmaya devam ediyorum diyorsunuz. :)
Günümüzde bu tür parçaları statik elektriğe olabildiğince dayanaklı yapıyorlar zaten. Sorun olmaz yani.
Yine de bu tür işleri yaparken bilgisayarın güç veren tüm bağlantılarını sökün ve metal bir şeye dokunun.
Artık sökücem cahillik ettim nasıl olsa kapalı akım geçmez sanmıştım sağolun yardımınız için

@SngrBob hocam buyrun aynı durumu yaşamıs. Sorunu çözdüm.
(Bir iki mesajım cahilceydi ama neyse.)
Konuyu baştan okuyun.

@SngrBob hocam buyrun aynı durumu yaşamıs. Sorunu çözdüm.
(Bir iki mesajım cahilceydi ama neyse.)
Konuyu baştan okuyun.
Arkadaşa ulaşmaya çalıştım fakat ulaşamadım o direk bilgisayarcıya götürmüş fakst benim boşu boşuna bilgisayarcıya götüresin gelmiyor zaten şuan sorun yok sadece anakartta hafif bir kahverenglik var o bölgede kıvılcım çıkınca oldu o da küçücük bir yer ondan sorun olur mu
Arkadaşa ulaşmaya çalıştım fakat ulaşamadım o direk bilgisayarcıya götürmüş fakst benim boşu boşuna bilgisayarcıya götüresin gelmiyor zaten şuan sorun yok sadece anakartta hafif bir kahverenglik var o bölgede kıvılcım çıkınca oldu o da küçücük bir yer ondan sorun olur mu
Ciddi bir şey değil hafif boya gibi sadece

Geri
Yukarı