Anakart ve işlemci değişikliği sonrası sistem ekran kartını görmüyor

Furkan Kalyoncu

Kilopat
Daha fazla  
Anakart işlemci değişikliği yaptım, sistem ekran kartımı görmüyor. i3 6100, H110M PRO kullanıyordum. i3 10100F, H410M H anakarta geçtim. RX 570 ekran kartım var fakat sistemde görüntüleyemiyorum. Format atsam düzelir mi? Format atmama gerek var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart işlemci değişikliği yaptım, sistem ekran kartımı görmüyor. i3 6100, H110M PRO kullanıyordum. i3 10100F, H410M H anakarta geçtim. RX 570 ekran kartım var fakat sistemde görüntüleyemiyorum. Format atsam düzelir mi? Format atmama gerek var mı?
Bilgisayarın donanımlarında hatta en önemli donanımlarında değişiklik yapmışsınız elbette format atmalısınız. Format atıp BIOS güncellemelerini kontrol edin ve bir kez daha deneyin, eğer hala görünmüyorsa başka bir sorun vardır.

Zaten yeni sisteme geçildiği zaman format atılması iyi olur. Farklı bir Chipset olduğu için iyi olur. Chipset sürücüsünü indirip kurun.
Yükle Chipset INF Yardımcı Programı
BIOS güncellemesini yapın.
Ekran kartı sürücüsünü DDU ile kaldırıp tekrar yükleyip deneyin. Fakat dediğim gibi bu işlemleri format atıp yaparsanız daha iyi olur. Format atarsanız, DDU kullanımına gerek kalmaz.

Verilerinizi başka bir diske atıp format atın.

Driver Boost ile güncelleme yaptım ve düzeldi. Fakat yine de formata gerek var mı acaba?
Değerli yorumlarınız için hepinize teşekkür ederim. Ekran kartımı sistem gördü. Driver Boost ile güncelleyince ama yine de format atmaya gerek var mı acaba? Varsa direk atayım mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı