Çözüldü Anakart ve işlemci değişiminde format gerekli mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Drachen R50

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba sistemime B560M-Plus ve 11700F takacağım. Şu an Windows 11 kurulu. Bu parçaları taktıktan sonra tekrardan bir temiz kurulum yapmalı mıyım?

Çözüm
Gerek yok hocam. Normal şekilde format atın. Format sırasında zaten biçimlendirme yapılıyor.
Yapılması iyi olur. Sonuçta yeni bir anakart ve işlemci. Chipset nedeniyle uyumsuzluk yapabilir.

Sistem direkt çalışmayabilir özellikle önceki bileşenler AMD ise. Çalışsa da stabil olmayabilir, dolayısıyla temiz kurulum yapılmasını öneririm kesinlikle.

Gerek yok hocam. Normal şekilde format atın. Format sırasında zaten biçimlendirme yapılıyor.

Çözüm
Merhaba sistemime B560M-Plus ve 11700F takacağım. Şu an Windows 11 kurulu. Bu parçaları taktıktan sonra tekrardan bir temiz kurulum yapmalı mıyım?

Önceki işlemci ve anakartiniza bağlı degişim yapmadan chipset sürücüleri Denetim Masası'dan uninstall tool ile silin ve sistemi kapatin sonra parcalari takin sistem sorunsuz acilacaktir eğer ki AMD'den geçmiyorsaniz.

DDR3 UEFI Intel sistemde Windows kurulmuş SSD'yi AMD Ryzen sisteme taktım ve sorunsuz çalıştı. Daha sonra yine de sorun olmasın diye AMD'de sıfırdan Windows kurdum ve denemek için eski Intel sisteme takıldığımda Windows boot edilemedi.

Geri
Yukarı