Anakart ve işlemci değiştirdikten sonra Windows yeniden kurulmalı mı?

Soslu CPU

Hectopat
Yer
Haven B Site
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Ryzen 5 5600X // GTX 1650 // 16x1GB 3200mHz // Corsair CV550 - 80+ /// Windows 11 Home
Meslek
Öğrenci
Anakartımı madem değiştireceğim daha yeni bir model ile değiştirmek istiyorum dedim ve; B450M-A Pro Max ve Ryzen 5 3600 alacağım, bir sorunu olmadığı için ekran kartını değiştirmek istemiyorum.

Sorum şu: halihazırda SSD'nin içinde bir sürü oyun dosya vb. var bunları kaybetmek istemiyorum, Windows'a temiz kurulum yapmalı mıyım?

•Aşağıda eski parçalarımı ve yeni parçalarımı veriyorum.
Eskiler:
ASUS M5A78L-M le USB-3 - anakart.
HyperX DDR3 8 GB - RAM.
FX4300 AM3+ - işlemci.

Yeniler:
MSI B450M-A Pro Max AM4.
AMD Ryzen 5 3600.
DDR4 3200MHz

Sebebi kısaca açıklayayım: yanlışlıkla bilgisayar çalışırken ekran kartını çıkardığımdan dolayı, anakartım'da statik elektriklenmeden dolayı bozulma olmuş kasa çalışıyor, ışıklar çalışıyor her şey yerli yerinde ama bilgisayar görüntü vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet anakart değişeceği için temiz kurulum yapılması şart aksi takdirde eski anakartın sürücüleri ile çakışma olabilir bu da mavi ekran, sistem tutarsızlıklarına sebebiyet verir.
Pekala windows’u sıfırlasam, güvenli bir klasör içinde oyunlarımı veya steam klasörümü kurtarmamın bir yolu var mı sizce 140GB’lık modlu GTA 5’i ve Forza Horizon 4’ü yeniden yüklemek çok koyuyor.

Pekala windows’u sıfırlasam, güvenli bir klasör içinde oyunlarımı veya steam klasörümü kurtarmamın bir yolu var mı sizce 140GB’lık modlu GTA 5’i ve Forza Horizon 4’ü yeniden yüklemek çok koyuyor.
format at muhtemelen c ye kurar windowsu dediğin oyunların klasörlerini başka diske at

Geri
Yukarı