Anakart ve sıvı soğutucu önerisi

Bütçe
9000
Ryzen 9 5900X
ASUS Helios kasa
ASUS Thor 1200W.
G.Skill 16x2 3600MHz CL16 tridentz Neo
Samsung 980 Pro SSD 2 TB
Palit RTX 3080
WD 1 TB
Crucial MX500 500 GB

Arkadaşlar sistemim yukarıdaki gibi olacak parçaları topluyorum ama 2 konuda kararsızım anakart ve sıvı soğutma. Hangisi daha çok yakışır ve uyar bu sisteme? 4K oyun odaklı oynayacağım diğer bakımdan render olsun ne olursa olsun sıcaklık olmasın serin, performanslı, güvenli ve stabil çalışmasını istiyorum.

Anakart seçenekleri.
1- Hero Wi-Fi
2- Hero
3- Dark Hero
4- Formula
5- B550-E
6- B550-XE
7- X570-E

Sıvı soğutma seçenekleri.
1- ASUS ROG STRIX LC360 Aura RGB
2- Corsair iCUE H150I Elite capellix.
3- Corsair iCUE H150I RGB Pro XT.
4- MSI MPG CoreLiquid K360.

Aklıma başka gelmedi gelse de NZXT Z73 falan gelir ama nereden alacağım oda sıkıntı. Çok iyi soğutsun ses yapmasın güzel gözüksün aklım Corsair VS ASUS olarak kaldı. ASUS istiyorum ama arada 5-7 derece sıcaklık fark ederse bu bir tık üzer performans istiyorum ama ASUS'ta istiyorum set olacak sonuçta ama kararsızım soğutma performansı hakkında bir fikrim yok.

Ryzen 9 5900X
ASUS Helios kasa
ASUS Thor 1200W.
G.Skill 16x2 3600MHz CL16 tridentz Neo
Samsung 980 Pro SSD 2 TB
Palit RTX 3080
WD 1 TB
Crucial MX500 500 GB

Arkadaşlar sistemim yukarıdaki gibi olacak parçaları topluyorum ama 2 konuda kararsızım anakart ve sıvı soğutma. Hangisi daha çok yakışır ve uyar bu sisteme? 4K oyun odaklı oynayacağım diğer bakımdan render olsun ne olursa olsun sıcaklık olmasın serin, performanslı, güvenli ve stabil çalışmasını istiyorum.

Anakart seçenekleri.
1- Hero Wi-Fi
2- Hero
3- Dark Hero
4- Formula
5- B550-E
6- B550-XE
7- X570-E

Sıvı soğutma seçenekleri.
1- ASUS ROG STRIX LC360 Aura RGB
2- Corsair iCUE H150I Elite capellix.
3- Corsair iCUE H150I RGB Pro XT.
4- MSI MPG CoreLiquid K360.

Aklıma başka gelmedi gelse de NZXT Z73 falan gelir ama nereden alacağım oda sıkıntı. Çok iyi soğutsun ses yapmasın güzel gözüksün aklım Corsair VS ASUS olarak kaldı. ASUS istiyorum ama arada 5-7 derece sıcaklık fark ederse bu bir tık üzer performans istiyorum ama ASUS'ta istiyorum set olacak sonuçta ama kararsızım soğutma performansı hakkında bir fikrim yok.
Görüntü sizin için önemliyse z73 güzel bir soğutucudur ama bence gereksiz h150i Capellix alınabilir anakart olarak aralarında en iyi Formula ama farklı seçenek olarak Dark Hero ve Godlike'da bulabilirseniz Aorus Xtreme x570 en iyi Vrm'ye sahipti yanlış hatırlamıyorsam.

Görüntü sizin için önemliyse Z73 güzel bir soğutucudur ama bence gereksiz H150I capellix alınabilir anakart olarak aralarında en iyi Formula ama farklı seçenek olarak Dark Hero ve GODLIKE'da bulabilirseniz Aorus Xtreme X570 en iyi VRM'ye sahipti yanlış hatırlamıyorsam.

Fiyatını hak ederler mi işime yarar mı onu düşünüyorum forumda bilgili bir arkadaşla B550'e ve X570'e tartışması ve fikir alışverişi yapmıştık araştırmalarım sonucunda Hero Wi-Fi almayı düşündüm ama sizlerinde düşünceleri önemli, B550'e ve X570'e seçmeme nedenim chipset VRM SSD soğutmalarinin yetersiz olması ki bu durumda mecburen Hero almayı düşündüm.
Bekleyip DDR5 geçmen en iyisini bence dostum.

Aldım artık parçaları eksikleri tamamlıyorum.

Fiyatını hak ederler mi işime yarar mı onu düşünüyorum forumda bilgili bir arkadaşla B550'e ve X570'e tartışması ve fikir alışverişi yapmıştık araştırmalarım sonucunda Hero Wi-Fi almayı düşündüm ama sizlerinde düşünceleri önemli, B550'e ve X570'e seçmeme nedenim chipset VRM SSD soğutmalarinin yetersiz olması ki bu durumda mecburen Hero almayı düşündüm.

Aldım artık parçaları eksikleri tamamlıyorum.
Hocam özel sıvı soğutma ile işiniz olmayacaksa sizin için en iyi üçlü Godlike Aorus Xtreme ve Crosshair Dark Hero olur soğutma olarak H150i Capellix alabilirsiniz Z73 fiyatını çok haketmiyor parayı ekrana veriyorsunuz.

Hocam özel sıvı soğutma ile işiniz olmayacaksa sizin için en iyi üçlü GODLIKE Aorus Xtreme ve Crosshair Dark Hero olur soğutma olarak H150I capellix alabilirsiniz Z73 fiyatını çok haketmiyor parayı ekrana veriyorsunuz.

OLED ekranlarda yanma falan oluyor demişlerdi o yüzden ryujin almaktan vazgeçtim, ASUS ile H150I arasında kaldım herkes capellix öneriyor hoş güzel ama Pro XT daha güçlü soğutuyor videolarda.

OLED ekranlarda yanma falan oluyor demişlerdi o yüzden ryujin almaktan vazgeçtim, ASUS ile H150I arasında kaldım herkes capellix öneriyor hoş güzel ama Pro XT daha güçlü soğutuyor videolarda.
Görüntü önemli dediğiniz için Capellix dedim ama Pro Xt alıp fanları hoşunuza gitmezse yine Rgb bir fan takabilirsiniz.
Anakart tarafında X570 Tomahawk önerebilirim. VRM tasarımı çok sağlam bir modeldir.

Hocam yukarıdaki anakartlar çok üst seviyeTomahawk'dan bayağı üstünler arkadaş daha üst seviye bir şey arıyor sanırım.

Yeni konular

Geri
Yukarı