Anakart VGA ışığı yanıyor ve aynı zamanda ekran da geliyor

Nobilium

Hectopat
Daha fazla  
Dostlar merhaba oncelikle, konuya kasamın bir problemini anlatarak başlamak istiyorum. Bilgisayarım açikken kasayi oynatirsam veya hafif sarsarsam ekran kitleniyor ve güç düğmesi ile kapatip açmadan düzelmiyor. Klavyemi anakarta takarken ayni olay oldu ekran kitlendi ben de sinirden kasayi daha fazla salladim sonrasinda kapattim fakat acmak isteyince açılmadı. PSU gücünü kapatıp statik elektrigini boşalttıktan sonra birkac deneme ile açıldı. Fakat anakartta VGA ışığı yaniyordu ve disk onarım ekranina geldi bekledim restart atti mavi ekran aldim ve kurtarma secenekleri geldi. En sonunda bilgisayar açıldı ama acilirken normalde anakart uzerinde 4 LED de (VGA, CPU, Boot, DRAM) sırasıyla yanmasi gerekirken once CPU sonra VGA yaniyor VGA'da takili kalip Windows açılınca sönuyor. SATA baglantilarinda mi problem var yoksa anakartta kisa devre mi anlamış değilim. Kusura bakmayın biraz uzun oldu yardımcı olursanız çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam, RAM/RAM'lerin ve ekran kartının parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip takın. Sağlam oturduğundan emin olun. Daha sonra da BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Bir süre kullanıp izleyin.

Hocam, RAM/RAM'lerin ve ekran kartının parlak yerlerini yumuşak bir silgi temizleyip takın. Sağlam oturduğundan emin olun. Daha sonra da BIOS pilini söküp 10 dakika sonra takıp deneyin. Bir süre kullanıp izleyin.
eklemeyi unutmuşum hdtuneda depolama birimlerinin birinin bağlantısı sağlıksız kabloda problem var tarzında değiştirilmesi önerilir tarzında bi hata almıştım baktığımda ama sata kablolarının hepsi sıfır. Bu yüzden acaba hdd veya ssd'de mi problem var diye düşündüm.

Bu ayrı bir durum hocam. Muhtemelen arabirim hatası vermiştir. Ayrı bir konu açmanız daha iyi olur. Test sonuçlarını burada paylaşabilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı