Anakart yandı

Burak eer

Decapat
Daha fazla  
RAM
2+2 4 gb
SSD veya HDD modeli
Western digital 350 GB hdd
Ekran kartı
Bilmiyorum
Anakart
Msi
İşlemci
Core 2 dual core
Bilgisayarı 2. RAM yarım takılı halde çelıştırdım görüntü gelmedi sonra yanık kokusu geldi RAM'in yarısının takılı olmadığını fark ettim. Çıkardım tekrar açmayı denedim diğer RAM'i de çıkardım, normalde böyle çalışırken üstündeki buzzer 2 kere öterdi, ötmedi. İşlemciyi çıkardım farklı işlemci taktım gene olmadı. CPU fanı dönüyor ama tepki görüntü yok. Yardım edin.
Ekran kartını çıkardım VGA'yı anakarta taktım gene gelmedi.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanan slottaki RAM'i takmadan dener misin?

Bilgisayarı 2. RAM yarım takılı halde çelıştırdım görüntü gelmedi sonra yanık kokusu geldi RAM'in yarısının takılı olmadığını fark ettim. Çıkardım tekrar açmayı denedim diğer RAM'i de çıkardım, normalde böyle çalışırken üstündeki buzzer 2 kere öterdi, ötmedi. İşlemciyi çıkardım farklı işlemci taktım gene olmadı. CPU fanı dönüyor ama tepki görüntü yok. Yardım edin.

Kısa devre olmuş olabilir statik yapmışta olabilir statik ise uzay montaj yapın deneyin. RAM silgiyle sil tek tek dene 2 RAM aynı anda takma.

RAM'leri slota yarım takarsan duman alıyor bizzat şahit oldum buna. RAM %100 çöp artık. Anakart yine gözden geçirilse iyi olur hemen vazgeçmeyin anakarttan.

RAM'leri slota yarım takarsan duman alıyor bizzat şahit oldum buna. RAM %100 çöp artık. Anakart yine gözden geçirilse iyi olur hemen vazgeçmeyin anakarttan.

RAM anakarta yarım takarsan nasıl duman alıyor hocam onu anlamadım 1 tanesi tam takılı RAM yarım takman imkansız terste takamazsın bence başka sorun var.

RAM anakarta yarım takarsan nasıl duman alıyor hocam onu anlamadım 1 tanesi tam takılı RAM yarım takman imkansız terste takamazsın bence başka sorun var.
Yarımdan kastımız RAMleri söketine tam olarak oturmaması. Pinlerin tamamı söketteki yuvaya temas etmeyince duman alıyor.

Yarımdan kastımız RAM'leri söketine tam olarak oturmaması. Pinlerin tamamı söketteki yuvaya temas etmeyince duman alıyor.

Şimdi anladım bilgisayarcıdayken neden duman çıktı demiştim çalışırken RAM soketi yarım kalmış şekilde bastırılmamıştı yani ondan dolayı olmuştu ben yarım RAM denince bir tarafı oturmuş diğer tarafı takılmamış anladım.

Yapacak bir şey yok gibi geçmiş olsun bu dolarla yenisini zor alırsın

Anakart on fanları falan fönüo disk te çalışıyor ama görüntü yok bir de RAM de bir de RAM slotunda yanık izi yok.
Kısa devre olmuş olabilir statik yapmışta olabilir statik ise uzay montaj yapın deneyin. RAM silgiyle sil tek tek dene 2 RAM aynı anda takma.

Tamam deneyeceğim.

Tamam deneyeceğim.

Yanan slottaki RAM'i takmadan dener misin?

Denedim.
Yapacak bir şey yok gibi geçmiş olsun bu dolarla yenisini zor alırsın.

60 TL var sadece yani yenisini alamam.

Geri
Yukarı