Anakarta harici hoparlör takıp kulaklığı harici hoparlöre bağlayınca seste kayıp olur mu?

Little Doge

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,
ASUS ROG STRIX B550-E anakartımın vadettiği bazı ses özellikleri var (7.1 teknolojisi gibi). Anakarta takılı Logitech S220 harici hoparlörü kullanıyorum. Ayrıca bu harici hoparlörün kendine ait kulaklık ve mikrofon bağlamak için kumandası mevcut (görselde belirttim).
Logitech G935 kulaklığı, harici hoparlörün kumandasına bağlarsam, anakartın ses özelliklerini kulaklığa aktarırken herhangi bir kayıp yaşanır mı?
Çok kafa karıştırmayayım, şunu demek istiyorum;
Kulaklığı anakartın 3, 5mm portuna bağlamak ile, hoparlörün kumandasına bağlamak arasında fark olur mu?
İsterseniz daha da detaylandırabilirim.

Screenshot_4.png

Kasa ön paneli ile fark oluşur. Ses sistemi üzerinden de kullanabilirsiniz. Fakat kulaklık için olan özellikleri kullanamazsınız. Örnek olarak Windows Sonic gibi.

Kasa ön paneli ile fark oluşur. Ses sistemi üzerinden de kullanabilirsiniz. Fakat kulaklık için olan özellikleri kullanamazsınız. Örnek olarak Windows Sonic gibi.
Kasa önündeki kulaklık girişini ve kulaklık özelliklerini göz ardı ediyorum.
S220'yi anakarta bağlayıp, kulaklığı da S220'ye bağlamak mı; yoksa kulaklığı direkt anakarta bağlamak mı?
Asıl merak ettiğim konu arada kalite olarak fark olur mu, olmaz mı?

Kasa önündeki kulaklık girişini ve kulaklık özelliklerini göz ardı ediyorum.
S220'yi anakarta bağlayıp, kulaklığı da S220'ye bağlamak mı; yoksa kulaklığı direkt anakarta bağlamak mı?
Asıl merak ettiğim konu arada kalite olarak fark olur mu, olmaz mı?
Olur hocam. Fakat göreceli bir kavram. Belki de siz ses sistemi üzerinden olanı daha çok seversiniz. Fakat dediğim gibi fark eder.

Tamamdır hocam. Buraya deneyiminizi yazarsınız.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı