Anakartı bozuk laptop parçaları nasıl satılır?

polat.cbk

Hectopat
Yer
Bodrum
Merhaba arkadaşlar, elimde Acer Aspire 5739g laptop var. Laptopun ana kartı bozuk. 2x2GB DDR3 Samsung RAM ve GT240M ekran kartı var. Laptopun ekranı sağlam, klavyesi daha yeni değişmişti ve 0 alınmıştı kutusu bile duruyor hiç kullanmadım. Başka neyini satabilirim? Veyahut komple bütün olarak satsam daha fazla mı kar yaparım? Tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Not: HDD'yi sat demeyin onu masaüstü bilgisayarıma taktım.

Sorun olarak neyi vardı? Sökmesi en lanet olan eski Acer laptoplardan bu. Bilgisayarcılara uygun fiyat olarak yedek parça fiyatından satılır o, en çok lazım olan parçalar bu eskilerin üstünde genelde.

Sorun olarak neyi vardı? Sökmesi en lanet olan eski Acer laptoplardan bu. Bilgisayarcılara uygun fiyat olarak yedek parça fiyatından satılır o, en çok lazım olan parçalar bu eskilerin üstünde genelde.
Chipset arızası varmış yani en azından tamirciler bana öyle dedi. Peki ortalama ne kadar fiyata satılır? Pek anlamıyorum bu işlerden yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Parçalarsan daha fazla paraya gider ama çok uğraşırsın, beklersin.
Öyle hemen olsun diye bir şeyim yok sıkıntı olmaz uğraşmam.
RAM'lerini satabilirsin internet üzerinden eğer ekran kartı bozuk değilse onu da belki satabilirsin.
Ekran kartı bozuk değil diye biliyorum sıkıntısı yoktu.

Chipset arızası varmış yani en azından tamirciler bana öyle dedi. Peki ortalama ne kadar fiyata satılır? Pek anlamıyorum bu işlerden yardımcı olabilirseniz sevinirim.
Chipset... Ekran kartının kenarlarını aluminyum folyo ile kapat, sonra çakmakla bir 5 dakika ısıt, sistemi dene. Görüntü vermezse de hiç parçalama, parçalarsan daha aza satarsın. Bilgisayarcıya sor, fiyat bilgisi al ama bi şey bekleme, ucuz yoldan ver gitsin. Hem adamın işine yarar.

Chipset... Ekran kartının kenarlarını aluminyum folyo ile kapat, sonra çakmakla bir 5 dakika ısıt, sistemi dene. Görüntü vermezse de hiç parçalama, parçalarsan daha aza satarsın. Bilgisayarcıya sor, fiyat bilgisi al ama bi şey bekleme, ucuz yoldan ver gitsin. Hem adamın işine yarar.
Nasıl yani hocam alüminyum folyo ile her yerini birkaç kat sarıp çakmak mı tutayım? Tam olarak anlayamadım. :D

Geri
Yukarı