Anakartı temizlemek için izopropil alkol uygun mudur?

ErenGenc41

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba, anakartımı temızlemek ıstıyorum. Internette izopropıl alkolle temızlenebılır denmıs ama tam olarak nasıl uygulayabılıcegım hakkında aklıma fıkır gelmed. I bez agır kalır diye dusunuyorum. İzopropil Sprey

Önce imkanınız varsa hava ile temizleyip daha sonra izopropil alkol ile temizleyin, bir sıkıntı çıkarmaz alkol olduğu için. Temizledikten sonra 5 dakika kadar bekleyin tamamen uçsun alkol. Sıfır alınmış gibi olur tüm komponentleriniz. Ayrıca termal macun silme işleminde de kulak temizleme çubukları da çok iyi iş görür. Eğer basınçlı hava vurursanız fanları sabitleyin ufak bir parça bant ile. Islak mendil veya hafif nemli bez gibi maddelerden olabildiğince kaçınmak gerek, teknolojik alet sonuçta içinde belirli de olsa elektrik akımı var kısa devre yapabilir başınız ağrımasın.

Maalesef hava ımkanım yok en fazla supurgeyle cekerım ama o tehlıkelı diye bılıyorum fon makınesı var bir de soguk ayara alıp hava verebılırım onunla.

Maalesef hava ımkanım yok en fazla supurgeyle cekerım ama o tehlıkelı diye bılıyorum fon makınesı var bir de soguk ayara alıp hava verebılırım onunla.
Olabilir, fön makinası ile soğuk ayarda vermenizde sakınca yok. Amaç toz kir anakarttan uzaklaşsın. Daha sonra ise izopropil alkol ile temizlerseniz bir sıkıntı kalmaz.

Yeni konular

Geri
Yukarı