Çözüldü Anakartı yanmış bir kasanın işlemcisi çalışır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Measterpo

Centipat
Makaleler
2
Anakartı yanmış bir kasanın işlemcisi çalışır mı? RAM'leri ve ekran kartını aldım. Sorunsuz çalışıyorlar ancak işlemciye bakmadım, çalışma ihtimali var mı?

Anakartı yanmış bir kasanın işlemcisi çalışır mı? RAM'leri ve ekran kartını aldım. Sorunsuz çalışıyorlar ancak işlemciye bakmadım, çalışma ihtimali var mı?

Anakartın kondansatörleri veya transistörleri patladıysa uygun biriyle değiştirilip anakart tamir edilebilir ve yeniden kullanılabilir.

Ancak işlemci yanmamış ve sağlamsa kullanılır ki genelde işlemciler zor hasar görür. Yüksek voltaj verilip kızartılmadığı sürece işlemciler donanım parçaları arasında en sağlam olan parçalardandır. Pinler kırıksa lehimle yeniden pinler montajlanabilir ama çok dikkat etmek gerek ve doğru malzeme kullanmanız lazım altın lehim yerine geçebilecek bir iletken tutturmanız lazım yada altını lehimleyeceksiniz oraya.

Yüksek voltaj gelmediyse işlemciye büyük ihtimal çalışıyordur.
Aslında voltajlık bir durum olmadı sanırım, kullanırken birden kapandı.
Anakartın kondansatörleri veya transistörleri patladıysa uygun biriyle değiştirilip anakart tamir edilebilir ve yeniden kullanılabilir.

Ancak işlemci yanmamış ve sağlamsa kullanılır ki genelde işlemciler zor hasar görür. Yüksek voltaj verilip kızartılmadığı sürece işlemciler donanım parçaları arasında en sağlam olan parçalardandır.
Hocam teknik servis tamir olamayacağını söyledi diğer parçalar hakkında bir bilgi vermedi.

Aslında voltajlık bir durum olmadı sanırım, kullanırken birden kapandı.

Hocam teknik servis tamir olamayacağını söyledi diğer parçalar hakkında bir bilgi vermedi.

Teknik servis genelde zarar edeceği bir durum olduğunda bu tip şeyler söyler yada beceremeyecekleri bir şeyse. Nasıl kartlar var tamir edilen aklınız hayaliniz durur.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı